991. Pszichopata a kutyám?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Minden macskatulajdonos álma, hogy tudja, mit gondol kedvenc cicája. Leülhetünk és próbálhatjuk megfejteni mozdulatait, kifejezéseit vagy olvasni tekintetéből. Vajon mit rejtenek a borostyán szemek? Talán sosem lesz biztos módszer ennek megfejtésére, mégis olvashatunk testbeszédükből, viselkedésükből és szokásaikból.
Pár éve költözött Veszprémbe a közönséges selyemmajom (Callithrix jacchus) pár, akik azóta rendszeresen ikrekkel örvendeztetik meg gondozóikat és a látogatókat.
Az amazonpapagájok kitűnő hang- és beszédkészséggel megáldott jószágok, és bár néha kicsit zsémbesek, azért igazán szeretetre méltóak.
A költők és zeneszerzők híres alkotásai - Chaucertől kezdve Handelen át Mozartig - mind-mind fület gyönyörködtetők. Elmondhatjuk, hogy a madarak éneke is legalább ilyen művészeti értékekkel bír. De miért fektetnek ennyi időt és energiát az éneklésbe? És miről szól a daluk?
Kedves Éva! A lándzsás útifű szirupot kúraszerűen ajánlatos adni, ahogy Ön is írta. Ha a krónikus köhögés a macskanátha utókövetkezménye: Sticta pulmonaria D3 napi 3x. Ha a köhögés görcsös, recsegő légzési zörejjel, fenyegető fulladással: Drosera D1, Cuprum aceticum D3, Ipecacuanha D3 napi 3x. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A játék közbeni morgás normális. Egy 4 hónapos kutyának még sokat kell fejlődnie és szocializálódnia ahhoz hogy ne féljen az utcán vagy bárhol máshol. Ha már elég magabiztos lesz akkor a hangja is meg fog jönni. Egyszer
Így látatlanba nehéz elképzelni, mit is jelenthet pontosan az, hogy a macska nyelve olyan, mintha "megégette volna". Nem gondolnám, hogy a castratioval ez a tünet összefüggésbe hozható. A nyálzásnak sok oka lehet, a leggyakoribbak a következők: rossz fog, fogkövesség, ínygyulladás, idegentest a garatban/nyelőcsőben, fekélyképződés a szájüregben. Menhelyi cicáról lévén szó, én a legutóbbit tartom a legvalószínűbbnek. Több olyan macskavírus ismert, amely fekélyképződéssel jár a szájüregben és a nyelv felületén. Ez pedig erős nyálzást eredményezhet. Amennyiben a vérvétel során azt tapsztaljuk, hogy a fehérvérsejtszám a normális érték alá csökkent, szinte biztos, hogy vírusos háttérbetegségről van szó.
A lehetőségek: • ivartalanítás • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Ne várjon!Forduljon!