991. Pszichopata a kutyám?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Minden macskatulajdonos álma, hogy tudja, mit gondol kedvenc cicája. Leülhetünk és próbálhatjuk megfejteni mozdulatait, kifejezéseit vagy olvasni tekintetéből. Vajon mit rejtenek a borostyán szemek? Talán sosem lesz biztos módszer ennek megfejtésére, mégis olvashatunk testbeszédükből, viselkedésükből és szokásaikból.
Pár éve költözött Veszprémbe a közönséges selyemmajom (Callithrix jacchus) pár, akik azóta rendszeresen ikrekkel örvendeztetik meg gondozóikat és a látogatókat.
Az amazonpapagájok kitűnő hang- és beszédkészséggel megáldott jószágok, és bár néha kicsit zsémbesek, azért igazán szeretetre méltóak.
A költők és zeneszerzők híres alkotásai - Chaucertől kezdve Handelen át Mozartig - mind-mind fület gyönyörködtetők. Elmondhatjuk, hogy a madarak éneke is legalább ilyen művészeti értékekkel bír. De miért fektetnek ennyi időt és energiát az éneklésbe? És miről szól a daluk?
Kedves Merci, mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát. Konkrét fizikális vizsgálatra lesz szükség, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Az íriszdiagnosztika a humán vonalon létező - bár hivatalosan talán nem elismert - módszer a betegségek felismerésére. Nekem macskák esetében nincsenek tapasztalataim, de nem hiszem hogy komoly gondot jelentenének.
A nyuszik 21 naposan választhatók, tehát ha ennél fiatalbb volt akkor korai volt. Azonban a választás után is van egy olyan kor ez kb 6-10 hetes kor közötti, amikor nagyon esendőek... Csak a jó szervezete miatt élheti túl a hasmenést... A tejpótlást nem ajánlom, ha már választott a nyuszi. Inkább tápot, zöldet adnék neki, hogy a vitaminbevitele is meglegyen, mert antibiotkum adása során,a vitaminbélsár evés is kimarad...remélem meggyógyul a nyuszi
Kedves Sándor! Többnyire nem történik semmi a hasüregben maradt herével, de az esetek kis százalékában elindulhatnak a bennmaradt herében rosszindulatú folyamatok (értsd: elrákosodhatnak). Ezért én mindenképpen javaslom a hasüregi here műtéti eltávolítását. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Ezt a kérdést egy laboratóriumi bélsárvizsgálat eldöntheti. Úgyhogy ebben rejlik a válasz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc