991. Pszichopata a kutyám?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Minden macskatulajdonos álma, hogy tudja, mit gondol kedvenc cicája. Leülhetünk és próbálhatjuk megfejteni mozdulatait, kifejezéseit vagy olvasni tekintetéből. Vajon mit rejtenek a borostyán szemek? Talán sosem lesz biztos módszer ennek megfejtésére, mégis olvashatunk testbeszédükből, viselkedésükből és szokásaikból.
Pár éve költözött Veszprémbe a közönséges selyemmajom (Callithrix jacchus) pár, akik azóta rendszeresen ikrekkel örvendeztetik meg gondozóikat és a látogatókat.
Az amazonpapagájok kitűnő hang- és beszédkészséggel megáldott jószágok, és bár néha kicsit zsémbesek, azért igazán szeretetre méltóak.
A költők és zeneszerzők híres alkotásai - Chaucertől kezdve Handelen át Mozartig - mind-mind fület gyönyörködtetők. Elmondhatjuk, hogy a madarak éneke is legalább ilyen művészeti értékekkel bír. De miért fektetnek ennyi időt és energiát az éneklésbe? És miről szól a daluk?
A metszőfogaknak minden esetben érintkezniük kell egymással. Ha vágnak belőle, akkor a fogak nem érnek össze, és az állat nem tudni enni vele. Bár ez a fogkopás rendellenes, de ha nem nő túl egyik fog sem, és tud vele rendesen enni, akkor nem szabad hozzányúlni.
A vemhesség alatt nagyon fontos az állati eredetű takarmány adása és a vitaminok. Ennek hiányában sokszor nem képes megelleni a kölyköket az anya, és elpusztul a szülés közben.
Először is a méreganyagot tartalmazó növényeket (pl. gyöngyvirág, egyes szobai növények, stb.) nem szabad etetni. Ezenkívül keveset érdemes adni a salátából, mert permettel lehet szennyezett, ami méreg a malackának. Szintén keveset adjon a K betűs zöldségekből (pl. karalábé, káposzta), mert ezek puffasztanak. Ha valami újat szeretnének adni neki, először csak kevesebbet, mert akár egyéni érzékenysége is lehet.
Az oroszlánfejű törpenyúl külleme nagyon eltér a házinyusziétól. Sokkal kisebb (már kölyökként is), szőrzete is más jellegű (nyaktájékon egy sávban az oroszlánfejűnek hosszú a szőre). Az első tünetek már jól láthatóak 4 hetesen, és a különbség egyre markánsabbá válik.
Sok egymást követő ellés után feltétlenül szükséges a táp kálciummal történő kiegészítése, hiszen a szoptatás sok kálciumot kivett a szervezetéből. Érdemes ilyenkor májvédő gyógyszert (Gluttamax) az ételébe keverni, hiszen a fogyás oka lehet a máj elzsírosodása, amit a sűrű szoptatási periódus váltott ki. Ha ezek után az állapota nem javul, vérvizsgálat indokolt a diagnózis pontosítása érdekében.