96. Keleti tűzhasú unka - szeresd a csodavarangyot
Az emberek többségében kisebb fajta undor támad, ha meghallja, hogy békákról van szó. Azonban ha valaki ránéz ezekre a szeretetreméltó kis varangyokra, rögtön megenyhül
Az emberek többségében kisebb fajta undor támad, ha meghallja, hogy békákról van szó. Azonban ha valaki ránéz ezekre a szeretetreméltó kis varangyokra, rögtön megenyhül
Bőrük olyan mérgező, hogy az indiánok először beléjük mártották a nyílvesszőt, és csak később egymásba. Nem jött be a mimikri?
Nem mindenkinek ideális jószág a madárpók, hiszen nem lehet dögönyözni, simogatni, nem dorombol és nem hozza vissza a labdát sem. Nyugodtan gubbaszt a fészkében, és unalmában néha hálót sző.
Földünkön mintegy 300-400 millió macska él. Ezek nagy többsége "közönséges" házimacska, s csak elenyésző részük fajtatiszta, törzskönyvezett jószág.
Körülbelül 500 esztendeje ismerik a hosszú szőrű macskákat, eredetük azonban homályba vész.
Tisztelt Kérdező! A leggyakoribb dolog a habzsolva evés, vagy túl nagy mennyiség egyszerre történő elfogyasztása. Lehet gyomorhurut, vagy idegen test is háttérben, mint például szalámihéj, nylonzacskó, szőrcsomó. Nyelőcső-, valamint a gyomorszáj szűkölet is eredményezheti, a legsúlyosabbb esetben daganat lehet a háttérben. Mindez csak az állat egyedi vizsgálatával erősíthető meg, vagy zárható ki. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Negyedévente célszerű elvégezni a féreghajtást, akkor is ha nincs jele fertőzöttségnek.
A papagájok legtöbbször nemtetszésüket fejezik ki sziszegéssel, "fújással". Feltehetően nincs megbetegedés a háttérben, de ha olyan tünetek is társulnak hozzá, mint borzolt tollazat, levertség, forduljon állatorvoshoz.
Sajnos erre nem tudok jó választ adni. Bocsi!
Legelőször is azt tanácsolnám, hogy sürgősen vigye el állatorvoshoz, feltehetőleg eltört a cica lába és/vagy a csípője. Ezen házilag nem fog tudni segíteni, ez biztos, valószínűleg műtétre lesz szükség. Nem kizárt az sem, hogy a húgyhólyagja is megsérült. Szóval, irány az állatorvos!