1001. Ha a cica unatkozik...
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
2006-ban az a hír járta, hogy az ASHERA™ macskát, mint a legújabb "egzotikus" állatot, az ázsiai leopárd macska és az afrikai szervál keresztezéséből tenyésztették ki. Világszenzációnak számított, és nagyon keresett lett az új csodatenyészet. De kiderült, hogy "bajsza van a menyasszonynak"...
A hüllőket hajlamosak vagyunk monoton táplálékon tartani. Ez persze nem tesz nekik jót, legyengülnek, megbetegszenek. Lássuk, mivel dobhatjuk fel ételeiket!
Az ékfarkú amandina (másik nevén: nyársfarkú amandina) az egyik legismertebb, és elegáns külseje miatt legkedveltebb ausztrál díszpintyfaj. Ez a mutatós, erőteljes megjelenésű madár hamar felhívja magára a kezdő madártartók figyelmét. Általában békés természetű, de egyes - főleg idősebb - példányok agresszívek is lehetnek, ezért nála gyöngébb madarakkal inkább ne tartsuk együtt.
A családban olykor nem csak cica, hanem kutya vagy más háziállat is található. Utánajártunk, milyen állatfajokat engedhetünk össze nyugodt szívvel, kiknél kell izgulnunk, és kiknél érdemes megtartanunk a két lépés távolságot.
A leírtak alapján egy gyomor-bélhurutja lehetett a cicának. A megváltozott bélflóra helyreállítására többféle probiotikum is elérhető, néhány nap alatt helyreállítják a bélflórát és ezután a széklet és a kedv is normalizálódik.
Kedves György! Kérdésére, tisztelettel, azt tudom válaszolni, hogy a légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás: Phosphor CH15. Mivel idős állatról van szó, mindenképpen érdemes lenne a szívét is megnézetni (ultrahang-, EKG-vizsg.), mert előfordulhat, hogy szívelégtelenség is állhat a háttérben, és akkor más szerekre is szüksége lehet kis kedvencének. Abban, hogy Ön szkeptikus, sajnos nem tudok segíteni. A kétkedésére a legjobb "szer" - szerintem - az, ha a homeopátia hatásosságát Ön is megtapasztalja kedvencének állapotjavulása révén. Praxisomban számos esetben segített a kezelésem hasonló problémákon. Kérem, döntse el, hogy szeretne-e homeopátiás kezelést a kutyusnak, és ha igen, hívjon a továbbiak egyeztetése céljából 06 (20) 928-4425. A reklám miatti időveszteségét sajnálom, arra nincs kihatásom, magam is az oldal üzemeltetője által felkért "külsős" orvos tanácsadó vagyok. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Tisztelt Kérdező! Heti fél óra mozgás még 100 évesen is kevés, nemhogy a legszebb férfikorban, 40 évesen. :-) Most még akár napi 2-3 órát is edzhetnének. Később is javasolt a rendszeres foglalkozás, annak hosszát érdemes a kutya erőnléte alapján esetleg csökkenteni, vagy több részre osztani. A kutya úgy is jelezni fogja, ha fárad, amit Ön biztosan nem fog félreérteni. Tisztelettel. dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Ez még feketének mondható. Gyakorlatilag Eeyszínű fekete, fekete nyereggel és maszkkal. Kis világos mellfolt, vagy kivilágosodott szőrzet a végtagok belső oldalán. Az orrtükör is fekete. Azt tudni kell, hogy a világostól a fehérig terjedő jegyek a mellkason és a végtagok belső oldalán, vörös farokvég és világos karmok, az elmosódó színek, mind pigment hibának minősülnek és így is kell őket értékelni.
Nem mindig utal betegségre, ha a madár csőre túlnő, kialakulhat azért is, mert nincs a környezetében megfelelő koptató felület, azaz természetes ülőfa, fakéreg vagy csőrkoptató esetleg túl puha eleséget kap a madár. A rendellenes szaruképződés, túlnövekedés hátterében azonban sok esetben valamilyen megbetegedés áll. Ha a két szarukáva nem zár jól, szintén bekövetkezhet a csőr túlnövekedése. A túlnőtt csőr következtében a táplálékfelvétel lehetetlen, emiatt a madár lesoványodik, amely tartós esetben akár éhhalálhoz is vezethet. Megfelelő csőrkoptatók ketrecbe helyezésével természetesen mindez megelőzhető, a jelentős túlnövekedést azonban már csak mechanikai bevatkozással, vagyis a hossz és a forma újbóli kialakításával orvosolhatjuk. A csőr túlnövekedése élősködő rühatkák jelenléte miatt is bekövetkezhet. A szaruképletben élősködő atkák hatására a csőr morzsalékonnyá és lyukacsos szerkezetűvé válik, továbbá deformálódik és repedezik. A felrakódások megjelenése is jelzi az atkák jelenlétét a szájszögletben, a szem környékén és a lábakon. A betegség más papagájt is megfetőzhet, de gyógyítható, azonban esetleges kiújulására később is számítani lehet. Mindenképpen el kéne menni a hullámossal állatorvoshoz!