1001. Ha a cica unatkozik...
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
2006-ban az a hír járta, hogy az ASHERA™ macskát, mint a legújabb "egzotikus" állatot, az ázsiai leopárd macska és az afrikai szervál keresztezéséből tenyésztették ki. Világszenzációnak számított, és nagyon keresett lett az új csodatenyészet. De kiderült, hogy "bajsza van a menyasszonynak"...
A hüllőket hajlamosak vagyunk monoton táplálékon tartani. Ez persze nem tesz nekik jót, legyengülnek, megbetegszenek. Lássuk, mivel dobhatjuk fel ételeiket!
Az ékfarkú amandina (másik nevén: nyársfarkú amandina) az egyik legismertebb, és elegáns külseje miatt legkedveltebb ausztrál díszpintyfaj. Ez a mutatós, erőteljes megjelenésű madár hamar felhívja magára a kezdő madártartók figyelmét. Általában békés természetű, de egyes - főleg idősebb - példányok agresszívek is lehetnek, ezért nála gyöngébb madarakkal inkább ne tartsuk együtt.
A családban olykor nem csak cica, hanem kutya vagy más háziállat is található. Utánajártunk, milyen állatfajokat engedhetünk össze nyugodt szívvel, kiknél kell izgulnunk, és kiknél érdemes megtartanunk a két lépés távolságot.
A macska még a szoptatás alatt elkezd ivarzani és sokszor fogan is, ezért olyan szaporák a szezonban (január-szeptember.). Biztos, hogy a lefogyásban szerepet játszik a folyamatos ivarzás. Az Ovaridnak azonnal kell hatni, naponta 1x1 tabl., amíg ivarzik, és fenntartásra heti 1x1 tabl. kell folyamatosan.Kezelés alatt is meg lehet műteni, de mindenképpen a méhét is ki kell venni ilyenkor. Hólyaggyulladás nem közvetlenül függ össze, az általános ellenállóképesség csökkenése lehet a háttérben.
Nyugodtan használja a Frontline-t a macska kezelésére, persze a használati utasításnak megfelelően. Már több éve hat a kullancsok és bolhák ellen és eddig még semmiféle daganatos vagy allergiás reakciót nem írtak le, ami ezzel összefüggésbe hozható.
Van tenyésztő, aki a nemespapagájt is hasonló körülmények közt tartja és még sikerélménye is volt a szaporításukban. A magam részéről a zárt madárház + külső röpde híve vagyok, de egy egyterű, kellően nagy röpde sincs ellenemre, ha télire a nyitott oldalt polycarbonát lemez vagy jól záró duplafólia borítás védi.A nyitott röpdék ellen, melyek egyáltalán nem fűthetők fel, elsősorban az szól, hogy semmi sem garantálja, hogy nem lesz valaha is olyan hideg, mint a '90-es évek végi időszakok telein. Mert akkortájt bizony a -20 fok körüli hőmérséklet keményen megtizedelte nemcsak a felelőtlen módon tartott díszmadarakat, hanem a vadmadár állományt is.Vagyis ha a nyitott oldalt télire le tudja fedni, úgy az énekesek nyugodtan kint tarthatók, akár napokig tartó -5 fokos röpdehőmérsékleten, napi legalább egy ivóvízcsere mellett.
Állatorvosnak kellene megmutatni. Okozó lehet akár bakteriális fertőzöttség, de a légutakban megtelepedett élősködők is. Utóbbi (preveciós)kezelésére flubendazol hatóanyagú féregtelenítőt javasolnék.
Kedves Gazdii! Az Ön által leírtak alapján lehet akár az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről is szó, de nem zárható ki a kennel köhögés sem. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. Azonkívül nem ártana a szívét is megnézetni. Kezelési javaslatot csak akkor tudok adni, ha már van biztos diagnózis. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.