1006. Ne halazzunk a zavarosban!
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
A görény számára a csupasz láb olyan vonzó, mint méhecskéknek a virág. Így nem csoda, hogy a kádból kilépő gazdi csupasz lábujjai csábító prédaként jelennek meg a kis kedvenc lelki szemei előtt, melyeket muszáj levadásznia... Azért ezt nem gonosz támadásnak kell felfogni, sokkal inkább játékból teszik, a saját szórakoztatásukra.
Manapság már nem lepődünk meg egy-egy fellőtt űrrakéta hallatán. 50 évvel ezelőtt azonban világhírnek számított, amikor az orosz Lajka kutyát a Szputnyik-2 nevű szovjet mesterséges holddal kijuttatták a kozmoszba.
Bár a cica dorombolása, maga a lénye is gyógyító hatással lehet gazdájára, tudjuk, hogy sok ember szenved macskaszőr-allergiától. Felmerül tehát a kérdés, hogy a macskaszerető emberek, akik netán még allergiások is, hogyan folytassák az életüket? Macskával vagy nélküle?
Az Állatok Világnapja az állatszeretetéről ismert Assisi Szent Ferenc ünnepe, melyet október 4-én tartunk. A jeles nap alkalmából idén is felvonulást rendeznek, a korábbi években már megszokott módon, útvonalon és időben.
Azt, hogy milyen kórokozó okozhatta a betegséget, csak laboratóriumi vagy boncolásos vizsgálattal lehetne pontosan megmondani. Valószínűleg baktériumos és/vagy gombás betegségről lehet szó. Ilyen betegségeknél a megelőzés a legfontosabb, hiszen a kezelés nehézkes és nem biztos, hogy teljes sikert lehet elérni. A legfontosabb a teljes környezeti higiénia, a rendszeres tisztítás (eleségmaradék ne maradjon!), időnként fertőtlenítés, nagyon jó minőségű eleség adása, hiszen ezzel is bevihetők kórokozók. Az állatsűrűség sem lehet túlzott, és ha új állat érkezik, azt mindenképpen karanténba kell helyezni, kb. 2 hétre. Bármiféle tünet jelntkezésekor azonnal szakemberhez kell fordulni!
Pedig nagy a valószínűsége annak, hogy a halak megfáztak! Ilyenkor az úszóhólyagjuk nem megfelelően működik, az akvárium vizét fel kell fűteni!
Hát erre sajnos nincs garancia és én ezt nem tudom megmondani. Ami biztos, hogy a papagájok magas intelligenciával, fejlett szociális érzékenységgel rendelkező társas lények! Ez azt jelenti, hogy párválasztásnál fontos náluk a szimpátia, a megszokás, mondhatni hasonlóan, mint az embereknél. Szerintem fokozatosan kellene őket összeszoktatni, először csak egymás mellett lévő ketrecben tartani őket, majd közös röptetés a szobában, és közben meg kell figyelni a viselkedésüket.
Sajnos a kérdés megválaszolásához nem áll rendelkezésemre elegendő adat! Fajtól függ az elkülönítés; vannak fajok, amelyeket nem szabad elkülöníteni.
Próbálják meg a Korvimin arthro nevű készítményt, állatpatikákban kapható. Ezenkívül a fül leukoplasttal történő "felragasztása", mintegy merevítő sínbe tétele sokat segíthet.