1006. Ne halazzunk a zavarosban!
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
A görény számára a csupasz láb olyan vonzó, mint méhecskéknek a virág. Így nem csoda, hogy a kádból kilépő gazdi csupasz lábujjai csábító prédaként jelennek meg a kis kedvenc lelki szemei előtt, melyeket muszáj levadásznia... Azért ezt nem gonosz támadásnak kell felfogni, sokkal inkább játékból teszik, a saját szórakoztatásukra.
Manapság már nem lepődünk meg egy-egy fellőtt űrrakéta hallatán. 50 évvel ezelőtt azonban világhírnek számított, amikor az orosz Lajka kutyát a Szputnyik-2 nevű szovjet mesterséges holddal kijuttatták a kozmoszba.
Bár a cica dorombolása, maga a lénye is gyógyító hatással lehet gazdájára, tudjuk, hogy sok ember szenved macskaszőr-allergiától. Felmerül tehát a kérdés, hogy a macskaszerető emberek, akik netán még allergiások is, hogyan folytassák az életüket? Macskával vagy nélküle?
Az Állatok Világnapja az állatszeretetéről ismert Assisi Szent Ferenc ünnepe, melyet október 4-én tartunk. A jeles nap alkalmából idén is felvonulást rendeznek, a korábbi években már megszokott módon, útvonalon és időben.
A szag nem normális, azt jelzi, hogy valami rohad a medencében, akár a talajban, akár a szűrőben, meg kellene keresni, hogy mi lehet... növény, elpusztult hal stb. ... Se baktopurt, se víztisztító tablettát ne használjon, csak kezdetnek egy, majd szükség esetén több 50%-os vízcserét... Ha a körülmények javulnak remélhetőleg a halak állapota is helyre áll.
Nem derül ki a kérdésből hogy mit eszik a cica, nehezen emészthető vagy túlságosan sok takarmány elfogyasztása után előfordulhat hogy a túlterhelt gyomor-bélcsatornát néhány napos koplalással tehermentesíti a szervezet. Habár nem írta meg a cica nemét sem,de ha nőstény a macska akkor talán az első ivarzását kísérő tüneteket észlelte.
A gyulladt szem tünetét okozhatta mechanikai sérülés is, ami antibiotikumos kenőccsel kezelendő, de valószínűbb baktérium, vagy chlamydia fertőzés(a lappangó fertőzés előjöhetett például kisebb megfázástól is). Diagnózis nélkül valamilyen Tetrán alapú antibiotikumot javasolnék ivóvízbe keverve, de érdemes lenne inkább felkeresni egy madarakhoz értő állatorvost a pontos betegség meghatározás végett. Az antibiotikum felíráshoz is szükséges állatorvos, kivéve talán az un. "kakasos port", vagyis Neo Te Sol készítményt, amit utoljára valamelyik takarmánybolt polcán láttam .
Kedves Gazdi! Elég sok információt közölt a kandúr cicájáról. A levele alapján étvágytalan, de nem tudom, hogy mióta, valamint azt sem, hogy az éjszakai tünetek mióta jelentkeztek. A patkányméreggel valóban nagyon vigyázni kell, de ez ritkán okoz idegrendszeri tüneteket. Mivel alvadásgátló hatású szerről van szó, a patkánymérgezésben szenvedő állatoknál is megszűnik a vér alvadása, ugyanúgy, mint a patkányoknál. Leggyakrabban az orr vérzik, vagy a fogíny, vagy a bélcsatornából jön a vér, de a tüdővérzés is nagyon gyakori. Ilyen jellegű tüneteket nem jelzett. Az Ön által leírt alvás közben látott mozgásjelenségek lehetnek élettani alvásjelenségek, ez az alvás stádium álmodási szakasza, igen heves mozgásjelenségekkel jár, de azt mindenképpen figyelembe kell venni, hogy léteznek olyan epilepsziás rohamtípusok, amelyek kizárólag a nappali vagy még inkább az éjszakai alvásban jelentkeznek heves mozgásjelenségekkel kísérve, és fel sem ébred rá a beteg. Mivel videó felvételt nincs lehetőségem megnézni ezekről a tünetekről, így egyelőre véleményezni sem tudom, hogy álmodik a cica, vagy éjszakai rohamai vannak. Ha esetleg videó felvételt tudna készíteni, akkor a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címemre elküldheti. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
A macskák fertőző bakteriális illetve vírusos betegségeire a kutyusok nem fogékonyak. Két probléma adódhat: játék közben a cica könnyen belekaphat a kutya szemébe, ezen kívül a belső és külső parazitákat könnyen átadhatják egymásnak. Ezért a cicát érdemes a kutyussal egy időben féreghajtani, és esetleg egy külső parazitaellenes kezelést is megejteni, még az új lakó érkezése előtt.