1006. Ne halazzunk a zavarosban!
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
A görény számára a csupasz láb olyan vonzó, mint méhecskéknek a virág. Így nem csoda, hogy a kádból kilépő gazdi csupasz lábujjai csábító prédaként jelennek meg a kis kedvenc lelki szemei előtt, melyeket muszáj levadásznia... Azért ezt nem gonosz támadásnak kell felfogni, sokkal inkább játékból teszik, a saját szórakoztatásukra.
Manapság már nem lepődünk meg egy-egy fellőtt űrrakéta hallatán. 50 évvel ezelőtt azonban világhírnek számított, amikor az orosz Lajka kutyát a Szputnyik-2 nevű szovjet mesterséges holddal kijuttatták a kozmoszba.
Bár a cica dorombolása, maga a lénye is gyógyító hatással lehet gazdájára, tudjuk, hogy sok ember szenved macskaszőr-allergiától. Felmerül tehát a kérdés, hogy a macskaszerető emberek, akik netán még allergiások is, hogyan folytassák az életüket? Macskával vagy nélküle?
Az Állatok Világnapja az állatszeretetéről ismert Assisi Szent Ferenc ünnepe, melyet október 4-én tartunk. A jeles nap alkalmából idén is felvonulást rendeznek, a korábbi években már megszokott módon, útvonalon és időben.
A hüllők alapvetően díszállatok amik akkor érzik a legjobban magukat ha hagyják őket a helyükön nyugodtan élni. Ha megfelelő a terrárium és van benne egy nagyobb medence akkor nem kell őket kiszedni és helyettük eldönteni hogy mikor van kedvük egy kis pancsoláshoz. A túl fiatal állatok érzékenyebbek a hirtelen hőmérséklet változásra. Azt gondolom hogy talán a "fűrdővíz" hőmérséklete nem volt azonos a terráriuméval és ha ez így volt akkor a hirtelen hőmérséklet változás lehet a gond oka. Ha nem kezdenek enni nézesse meg állatorvossal, de ha egy ilyen hőstressz volt a gond kiváltó oka akkor nem vagyok optimista.
Állatorvosnak mutassa meg, szerintem felső légúti fertőzés...
Lehet, de meg kellene nézetni a fogait.
Kedves Adrienn! A képek alapján akár allergiás bőrgyulladás is lehet, de képről ilyet nem lehet egyértelműen megmondani. Sajnos azt tudom mondani, hogy meg kell mutatni szakembernek, mert az otthoni kezelés inkább ártani szokott, mint használni. Próbáljon meg az árakról és a színvonalról tájékozódni, mielőtt felkeres egy kollégát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Lehetséges, hogy szemsérülés okozta. Azt javasolom, mutassa meg egy szemészetben jártasabb kollégának...