1006. Ne halazzunk a zavarosban!
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
A görény számára a csupasz láb olyan vonzó, mint méhecskéknek a virág. Így nem csoda, hogy a kádból kilépő gazdi csupasz lábujjai csábító prédaként jelennek meg a kis kedvenc lelki szemei előtt, melyeket muszáj levadásznia... Azért ezt nem gonosz támadásnak kell felfogni, sokkal inkább játékból teszik, a saját szórakoztatásukra.
Manapság már nem lepődünk meg egy-egy fellőtt űrrakéta hallatán. 50 évvel ezelőtt azonban világhírnek számított, amikor az orosz Lajka kutyát a Szputnyik-2 nevű szovjet mesterséges holddal kijuttatták a kozmoszba.
Bár a cica dorombolása, maga a lénye is gyógyító hatással lehet gazdájára, tudjuk, hogy sok ember szenved macskaszőr-allergiától. Felmerül tehát a kérdés, hogy a macskaszerető emberek, akik netán még allergiások is, hogyan folytassák az életüket? Macskával vagy nélküle?
Az Állatok Világnapja az állatszeretetéről ismert Assisi Szent Ferenc ünnepe, melyet október 4-én tartunk. A jeles nap alkalmából idén is felvonulást rendeznek, a korábbi években már megszokott módon, útvonalon és időben.
Sajnos elfelejtette megírni, hogy a kutyusa kan vagy szuka. Ha kan kutya, a szóba jöhető betegségek: prosztata megnagyobbodás, prosztata gyulladás, vérömléses húgyhólyag-gyulladás, esetleg véralvadási zavarok. Ha szuka kutya, húgyhólyag-gyulladás, húgykövesség, véralvadási zavarok. Bármilyen ivarú kutyáról van szó, a vérvizsgálatot elengedhetetlennek tartom, valamin a hasi ultrahang vizsgálatot is annak érdekében, hogy meg tudjuk állapítani a vérvizelés valódi okát. Ahhoz, hogy érdemben tudjak segíteni, sokkal több információ kellene a véres vizeleten kívül a kutya általános állapotáról is. Mindenképpen a fentiekben felsorolt belgyógyászati és laborvizsgálatok elvégeztetését javaslom a kutyusán.
Elsősorban valamilyen szervi elváltozásra lehet gyanakodni. Természetesen az életkorral járó változás vagy a cica környzetében a tartási körülményekben végbemenő változás is kiváltó oka lehet a viselkedés megváltozásának.
Az egyedül maradásra történő szoktatást valóban érdemes apró lépésekben, fokozatosan végezni. A határozott értékekkel való példák (pld. 10 perc) nem vall szakszerűségre, mert szinte kutyánként különböző lehet az ingerküszöb. Egyedül maradási probléma (szeparációs félelem) kialakulását a legjobb - megelőzni, de ha már a tünetek erre utalnak, akkor csak is több módszer együttes hatásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Látatlanul nagyon nehéz véleményt mondani. Mindazonáltal, valószínűnek tűnik, hogy nem a német juhásszal történt "affér" nyomán alakultak ki a tünetek. Nincs kizárva, hogy gennyes bőrgyulladásos folyamatról van szó. Ilyenkor pattanásszerű gennygócok jelenthetnek meg a bőrön, körülöttük piros udvarral. Persze a leírtakhoz hasonló tünetek lehetnek akár bolhacsípés következményei is. Ugyancsak hasonló tüneteket okozhat a szőrrel ritkábban fedett területeken pl. a fenyőtűk szúrása, vagy más egyéb kontakt irritáció. Amennyiben az állat általános állapota, kedve, étvágya jó, amíg állatorvosnak meg tudják mutatni (mielőbb ajánlott), a foltok Betadine oldatos ecsetelése nem fog ártani. Ezzel egyidejűleg nem árt átnézni az állat szőrzetét bolhát keresve.
Igen. Forduljanak mihamarabb állatorvoshoz. Lehet pld. hüvelygyulladás vagy akár egy gennyes méhgyulladás is.