1016. Puli, a magyar pásztorkutya
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A friss állatgazdik (a tulajdonos szó olyan erős hierarchiát sugall ebben az esetben) jó, ha még időben megtanulják, hogy a házirend mindkét félre vonatkozik. Mert hacsak nem plüssállatról beszélünk, napi ritmusunk nem csak nekünk van. Vagy ha csak a sajátunkkal foglalkozunk, hát könnyen megjárhatjuk...
Míg alszol, a macskád körülötted legyeskedik. Dagaszt, vadászik, s közben pár helyen otthagyja a mancsa nyomát. És amikor felébredsz, zümmögést hallasz a hasadban...
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
Mindkét problémával forduljon állatorvoshoz. A bűzös szag származhat a szájból, fülből. Alaposan meg kell vizsgálni a cicát. A féreghajtót pedig az állatorvos adja be. 14 nap múlva ismét. Lehet, hogy bolhairtásra is szükség lenne, mert ha galandférgesek a cicák, annak a bolha a köztigazdája és mindig visszafertőződnek. Minden együtt tartott állatot, kutyát és macskát egyszerre kell kezelni! Viszket a cicád füle? Ismerd fel a fülatkát! Emberekre is veszélyes a cicaférgesség Emberre is veszélyes élősködők: minden negyedik kisállattartó veszélyben lehet
A vadkacsa vadonélő alakjának utóda sötétebb, barna árnyalatú. Lehetséges, hogy valamilyen háziasított fajta, színváltozat. A fertőzöttsége nem valószínű, de kérje ki a környékbeli állatorvos véleményét is, különösen, ha van otthoni madárállománya is.
A kézhez szelídítésre egyedül tartott madár alkalmas, mivel más társ híján jobban igényli az emberi társaságot. A hullámos papagájok hím egyedei sokkal jobban szelídíthetőek, mint a tojók. Ha nincs a madaraknak rossz tapasztalata, nincsenek zavarva, akkor a párban tartott hullámosoknál elsősorban azt lehet elérni, hogy ne féljenek a gazdájuktól, annak közeledtére ne meneküljenek. Ezt folyamatos, de nem zavaró jelenléttel, csemegék (pl. fürtös köles) etetésével lehet elérni. Ha a madarak harmonizálnak, akkor a szétválasztás legfeljebb a gazdájuk érdekét fogja szolgálni, a madarakét semmiképp. Kézre szoktatásra, majd emberi szavak tanulására legalkalmasabbak a fiatal, pár hónapos hullámospapagáj hímek. 2 gyors tipp madárápolásához Segítség, a papagájom agresszív!
A kérdésre sajnos nehéz röviden válaszolni. Először is érdemes mindkét macskánál ún. "egészségvizsgálatot " elvégeztetni, ami annyiból áll, hogy egy állatorvos igen alaposan megvizsgálja őket. Ehhez csatlakozhat egy-egy "rutin" vérlabor, hogy tényleg minden értékük rendben van-e, valamint esetleg egy-egy bélsár vizsgálat is (főleg parazitológiailag). Ezen kívül alaposan át kellene nézni mindkettő eddigi oltásait, mit kaptak, milyen gyakran lettek ezek az oltásaik ismételve, mérlegelni kellene az eddigi "életvitelüket", hogy az milyen fertőződési lehetőségekkel járhatott. (Főleg az Ön kijárós cicájánál!) Elméletileg lehetséges lenne a leggyakoribb fertőző betegségek elleni védettségük igazolására vérből ún. ellenanyag titer vizsgálatokat elvégeztetni, de ez nem egyszerű, és nem is olcsó mulatság, és nem is könnyű megszervezni a kivitelezését. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük Macskanátha: Tények és tévhitek az egyik legveszélyesebb macskabetegségről
A válaszom a feltett kérdésre egyszerű, bár Ön ettől nem lesz okosabb. Ez egy egyedi probléma, amiről általánosságban nem lehet (és nem is szabad) látatlanban semmi érdemlegeset mondani, vagy véleményezni. Ajánlani csak azt tudom, hogy érdemes a kutyát 3-4 állatorvosnak is megmutatni, mindegyiktől véleményt kérni, majd ezeket összevetve egymással azért csak kialakul valami... Ha egymástól függetlenül mindenki ugyanazt mondja, akkor abban csak van valami.