1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
A kezelés megfelelőnek tűnik. A leírtak alapján baromfihimlő a fertőzés, ami az elmúlt 1-2 hónapban nagyon sok tenyésztő állományában megjelent. A Betadin megakadályozhatja az elfertőződést, ha nem terjednek ki a tünetek a nyálkahártyára a madárka tünetmentesen meggyógyulhat. Mivel nagyon ragályos a fertőzés, érdemes lenne elkülöníteni. A baromfihimlő főként a fiatal madarak betegsége, kezelésére antibiotikumot szoktak az állatorvosok felírni, de ez legfeljebb a másodlagos fertőzések ellen jó. Az immunrendszer erősítése céljából vitaminkészítmények használata ajánlott. Fiatal madarakban az elhullási arány 20-30 %, ami nagyban függ a kondíciójuktól.
A papagájok megfázásos tünetei elmúlhatnak maguktól is, ha a madárka meleg, száraz helyre kerül. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvost felkeresni és egy hetes antibiotikum kúrával kezelni a problémát (a megfázásnak tűnő betegség fertőzés miatt is lehet). Ha a madár nem túl idős, akkor javasolnék egy élősködőmentesítést is, mivel meglehetősen megvastagodottnak, száraznak tűnnek a szarus részek, legalábbis a kép alapján. Az öreg hullámosoknál ez természetes velejárója a kornak.
Lehet veleszületett betegsége,vagy bármilyen vírusos,baktériumos megbetegedés. Így nem tudok segíteni.Szüksége lehet infúzióra is,ha a hasmenés miatt kiszáradt. El kell vinnie állatorvoshoz,aki megvizsgálja és gyógykezeli cicát.
Kedve Gazdi! Nagyon kevés az információ! Egy alapos állatorvosi vizsgálat bizonyára segíteni fog. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.drbubo.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Ha már kinyílt a szeme, akkor pár nap múlva elkezd egyedül is enni. Először csak pépes dolgokat kell megkóstoltatni vele. Továbbra is táplálni kell, 1-2 hét múlva lehet csökkenteni a cumiztatást és fokozatosan átszoktatni az önálló evésre.