1031. Tetoválás helyett mikrochip
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
A kullancs rendkívül veszélyes lehet kedvencünkre, főleg, ha egy fertőzött egyed csípi meg. Leggyakrabban a Lyme-kór és a babesia-fertőzés okozhat gondot. Hogyan távoltítsuk el a kártevőt?
Sokak véleménye szerint a kullancs a világon egyik legusztustalanabb és legundorítóbb állat. A kullancsveszély tulajdonképpen tavasszal és ősszel jellemző, ugyanis télen, a nagy mínuszokban és nyáron, a nagy kánikulákban visszahúzódnak.
Pityke igazi ex-kóbor kutya. Kukadöntögető. Nehéz volt befogni, mert a szabadsághoz szokott jószág a biztos élelem ellenére is ragaszkodott az utcai léthez. Története mégis hepienddel végződött: egy állatorvos lett a gazdája
Elkísértük Dorka kutyát és gazdiját az állatorvosi rendelőbe, és videóra vettük, ahogy megkapja a veszettség elleni oltását és a féreghajtáshoz szükséges tablettákat. Nézd meg Te is videónkat!
Nehéz kérdés. Nem jellemző az ivartalanítás következtében kialakuló agresszív viselkedés, inkább nyugodtabb, bújósabb, kedvesebb lesz ivartalanítás után az állat. Póbáljanak meg minél többet foglalkozni vele, a kedvében járni, sokat simogatni, beszélni hozzá.
A lányai jelenleg nincsenek abban a korban, hogy egy élő állatot kapjanak ajándékba. A kutya kb. 10 - 30 napot követően 100 % mértékben az Öné lenne, - NEM csak tulajdonjogi értelemben !!! Ha Ön akar kutyát, egy családba, ahol tételesen még van két gyerek is, az már reálisabb megközelítés. A társasági kutyák/ ölebek fajtacsoportból nyugodtan választhatnak, vagy egy kis/közepes testű keveréket valamelyik menhelyről. Azt könnyebb megmondani, hogy milyet NEM : vadász kutyafajtát, szánhúzó/északi (ilyen a SZAMOJÉD is !) terriert vagy keverékeit, agarat, kopót nem javaslok !
Üdvözlöm! Ez így elegendőnek tűnik, de azért hetente kétszer kapjanak enni, akkor jó. Mondjuk kedden szárítotatt, szombaton pedig fagyasztott halat. Kapjanak bőségesen az etetések alkalmával táplálékot. A gyakori táplálás nem egészséges az ékszerteknősöknél, nem is baj ha vissza lesz véve a táplálékból. 1 év múlva elég, ha heti egyszer kap enni!
Üdvözlöm, ez az állat kloákájának egy része ami előesett, érdemes lenne minél előbb hüllőkre specializálódott állatorvoshoz vinni az állatot, mert ez az életét veszélyeztető helyzet.... Éva
Kedves Kriszti! E két vírusos cica-betegség kezelésében valóban nagy szerepet játszik a betegséget okozó vírusból készült nozóda (FIP C30, FIV C30), de ez még nem elegendő. Az Ön által említett egyéb szerek is szóba jöhetnek a kezelésben, de ezen vírusos megbetegedéseket nem lehet olyan egyszerűen kezelni, mint mondjuk, ha szimplán gyomorrontása lenne. Ilyen esetekben komplex terápiára van szükség, amit egyedileg kell összeállítani a cica részletes tüneteinek az ismeretében. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsíthatja még a gyógyulást, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget Fókának, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea