1031. Tetoválás helyett mikrochip
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
A kullancs rendkívül veszélyes lehet kedvencünkre, főleg, ha egy fertőzött egyed csípi meg. Leggyakrabban a Lyme-kór és a babesia-fertőzés okozhat gondot. Hogyan távoltítsuk el a kártevőt?
Sokak véleménye szerint a kullancs a világon egyik legusztustalanabb és legundorítóbb állat. A kullancsveszély tulajdonképpen tavasszal és ősszel jellemző, ugyanis télen, a nagy mínuszokban és nyáron, a nagy kánikulákban visszahúzódnak.
Pityke igazi ex-kóbor kutya. Kukadöntögető. Nehéz volt befogni, mert a szabadsághoz szokott jószág a biztos élelem ellenére is ragaszkodott az utcai léthez. Története mégis hepienddel végződött: egy állatorvos lett a gazdája
Elkísértük Dorka kutyát és gazdiját az állatorvosi rendelőbe, és videóra vettük, ahogy megkapja a veszettség elleni oltását és a féreghajtáshoz szükséges tablettákat. Nézd meg Te is videónkat!
Egy ideig ne kapjanak szotyit, diót és más hízlaló finomságokat.
A macskanátha sok esetben makacs betegség,és bizony nem ritka a kiújulás sem (ill. csak látszólag van javulás, majd a tünetek ismét súlyosbodnak). A cicája állapotát azonban csak ismételt vizsgálata után lehet megítélni. Javaslom, mielőbb keresse fel újra az állatorvost, aki korábban kezelte!
A tengerimalacok és tudomásom szerint a deguk is saját fajtársaik társaságában érzik legjobban magukat. Ezért szociális szempontból nem gondolom, hogy egy degu partner lehet egy tengerimalac számára és fordítva. Amikor a két állat együttes tartását mérlegeljük, gondoljunk a két állat eltérő takarmányozására is: más összetételű eledelt fogyasztanak, eltérő méretű itatót használnak, illetve szem előtt kell tartani, például a deguk cukorbetegségre (gyümölcsöt sokkal kevesebbet fogyaszthatnak, mint a tengerimalacok), valamint kalciumhiányra való hajlamát (a degunak adott magas kalciumtartalmú készítmény a tengerimalacnál vesekő kialakulásához vezethet).
Kanáriknál ritka ez a főként egyedül tartott, nagy papagájoknál megfigyelhető jelenség. A kalitkában néhány kiegészítő, mint hinta, tükör lekötheti valamelyest a madárka figyelmét. E célból az elutazáskor fürtös kölest, csemegrudat is érdemes a ketrecben hagyni. Ivóvizébe legalább hetente egyszer kerüljön vitamin készítmény, elsősorban "B" vitamin. Fontos lehet,hogy az elutazás idejére etetéssel megbízott személlyel más időszakban is találkozzon.
A kis deguk más rágcsálókhoz képest jóval fejlettebben születnek, így van esély, de sajnos nem túl sok. Legalább egy hétig 3 óránként kapjanak enni. Utána lehet csökkenteni 4, majd 5 óránkénti etetésekre. Legjobb a kecsketej, nagyobb bevásárló központokban lehet kapni. Érdemes jégkockatartóba lefagyasztani, egyébként kibontás után néhány nap alatt megromlik. Etetéskor egy kockát kiolvasztani, kézmelegre melegíteni és fecskendőből lehet etetni. Így látjuk azt is hogy mennyi fogy. Etetés után alaposan le kell tisztítani a kicsiket a rájuk folyt tejtől és szárazra törölni. Megnedvesített fülpiszkálóval a végbélnyílást is minden alkalommal tisztítani kell, illetve ingerelni, amire ösztönösen üríteni fog.