1031. Tetoválás helyett mikrochip
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
A kullancs rendkívül veszélyes lehet kedvencünkre, főleg, ha egy fertőzött egyed csípi meg. Leggyakrabban a Lyme-kór és a babesia-fertőzés okozhat gondot. Hogyan távoltítsuk el a kártevőt?
Sokak véleménye szerint a kullancs a világon egyik legusztustalanabb és legundorítóbb állat. A kullancsveszély tulajdonképpen tavasszal és ősszel jellemző, ugyanis télen, a nagy mínuszokban és nyáron, a nagy kánikulákban visszahúzódnak.
Pityke igazi ex-kóbor kutya. Kukadöntögető. Nehéz volt befogni, mert a szabadsághoz szokott jószág a biztos élelem ellenére is ragaszkodott az utcai léthez. Története mégis hepienddel végződött: egy állatorvos lett a gazdája
Elkísértük Dorka kutyát és gazdiját az állatorvosi rendelőbe, és videóra vettük, ahogy megkapja a veszettség elleni oltását és a féreghajtáshoz szükséges tablettákat. Nézd meg Te is videónkat!
Azokban a macskákban, amelyek sok szőrt nyalnak és nyelnek le magukról, a szőrcsomók hányása akár mindennapos jelenség is lehet, ami miatt nem feltétlenül kell pánikba esni. A szőr felpuhítására, feloldására ma már sokféle szer áll rendelkezésre, ezek jó része nem a kihányást segíti elő, hanem a szőr hátrafelé történő távozásában segít. Vannak cicák, akiknek szinte folyamatosan kell adni ilyen pasztákat egész életükben. Az viszont egy egészen más kérdés, hogy mi van akkor, ha a gyomorban megreked egy nagyobb szórgombóc, amit már ilyen módon nem lehet onnan eltávolítani. Ilyenkor valóban szóba jöhet a műtét lehetősége, de azt, hogy kell-e és mikor operálni, csak nagyon alapos mérlegelés után, a cica állapotát, tüneteit figyelembe véve kell és lehet eldönteni . Ezt csak a kezelőorvossal szoros együttműködésben tudják megbeszélni, így interneten át biztosan nem!
Próbáljuk meg, hogy két napig a répa helyett olyan zöldfélét kap a malac, ami nem festi meg a vizeletét, például paprikát, kígyóuborkát, sütőtököt vagy petrezselyem zöldjét! Ha ezután is észleli a tünetet, forduljon állatorvoshoz, mert elképzelhető, hogy vértől színeződik a malacka vizelete, amit elsősorban vese- vagy húgykő/homok okozhat.
Sajnálom a kis sünit. Valóban lehetnek testvérei a szabadban. Egy 200g-os süni Keleti sünnél kb 5-6 hetes lehet ( saját tenyésztett sünimnél ez már jó súly egy 8-9 hetesnek de ők törpesünik ). Nem biztos, hogy valóban elválasztódtak a mamától hanem történhetett vele valami és magukra maradtak. Mindenképpen segítségre van szükségük. Hogy mi baja lehetett a kicsinek nem tudom, talán leeshetett valahonnan, vagy egy állat ( kutya, macska stb ) megróbálhatta kibontani. A púposság arra is utalhat, hogy eltörte valamijét. A gondozásra vonatkozóan: kell alá szalma, forgács, macska alom egy kis alomtálcába. A süni laktóz érzékeny nem szabad nekik tejet adni. Ehetnek, halat, húst, zöldséget-gyümölcsöt. Száraz macskatápot felnőttnek valót. Alutasakos cica kaját felnőttet. A kemény tojást is nagyon szeretik. Esetleg oda lehet adni vadasparknak vagy állatkertnek akik tudják, hogyan kell szakszerűen bánni egy vad sünivel és amikor megerősödött vissza kell engedni tavasszal a természetes élőhelyére. Esetlegesen le lehet féregteleníteni ( óvatosan mert nem minden jó nekik sok féregtelenítőtől elpusztulhatnak ). A spot on készítmények a legjobbak. Ha kullancsos ( a sün nagy kullancs gazda ) azt ki kell szedni belőle. Sok szerencsét, remélem a testvérei jól lesznek.
1, A nyuszi nem húsevő így nem lenne gond az egyszerre kieresztéssel sem, de külön talán jobb. Zavarni biztosan nem zavarják egymást. Valószínű tudomást sem vennének egymásról. Egy hasonló tapasztalat van: nyuszi a padlón, madárka a karnison és a plafon fele repülve, nem is hederítettek egymásra. 2, A sokat kiengedett nyuszinak is minimum 100x50 es ketrecre van szüksége. Kisebbe ha betesszük az alomtálcát, etetőtálat alig marad hely a nyuszinak.
Sajnos túl kevés az információ a kutyusán látott tünetekkel kapcsolatban, így nem tudok érdemben segíteni, csak javasolni tudok bizonyos vizsgálatokat melyek közelebb vihetik az orvost a diagnózishoz.. Az összeeséseknek számos formája és oka létezik, pl. nem tudom hogy tiszta marad-e a tudata, vagy átmenteti tudatzavar is jelentkezett, az oldalára borult vagy csak a végtagok átmeneti gyengeségéről van szó. A tünetek lehetnek agyi vagy keringési eredetűek. ilyen esetekben , azonnali vérvétel javasolt és szív-ultrahang vizsgálat, csak ezen leletek, valamint a belgyógyászati és a neurológiai vizsgálatok eredményének összevetése alapján állapítható meg a diagnózis és az ennek megfelelő terápia. Ezen vizsgálatok hiányában csak találgatásokra vagyunk ítélve az ilyen típusú tünetcsoportokkal kapcsolatban.