1031. Tetoválás helyett mikrochip
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
A kullancs rendkívül veszélyes lehet kedvencünkre, főleg, ha egy fertőzött egyed csípi meg. Leggyakrabban a Lyme-kór és a babesia-fertőzés okozhat gondot. Hogyan távoltítsuk el a kártevőt?
Sokak véleménye szerint a kullancs a világon egyik legusztustalanabb és legundorítóbb állat. A kullancsveszély tulajdonképpen tavasszal és ősszel jellemző, ugyanis télen, a nagy mínuszokban és nyáron, a nagy kánikulákban visszahúzódnak.
Pityke igazi ex-kóbor kutya. Kukadöntögető. Nehéz volt befogni, mert a szabadsághoz szokott jószág a biztos élelem ellenére is ragaszkodott az utcai léthez. Története mégis hepienddel végződött: egy állatorvos lett a gazdája
Elkísértük Dorka kutyát és gazdiját az állatorvosi rendelőbe, és videóra vettük, ahogy megkapja a veszettség elleni oltását és a féreghajtáshoz szükséges tablettákat. Nézd meg Te is videónkat!
Amennyiben azt figyelembe vesszük, hogy a létező közel 400 kutyafajta között több tucatnyi sokkal alkalmasabb is van kezdő, tapasztalatlan kutyás számára, amelyik társállatként, lakásban tartható, - akkor azt mondanám: egyik sem. Igazából az összességében biztosítható tartási körülmény a döntő: én már találkoztam boldogtalan problémás kistestű kutyákkal a többhektáros parkú villában is, és boldog kiegyensúlyozott nagytestűekkel a 9. emeleti panelban is. A választ nem akarom kikerülni, a 4 fölsorolt fajta közül és a Tervueren-re szavazok.
Ilyen típusú hányást sokféle ok előidézhet. Ezek között így vizsgálat nélkül legfeljebb találgatni lehetne, annak viszont semmi értelme nincsen. Próbáljanak keresni egy elérhető állatorvost, vagy ügyeletet, és ne várjanak ezzel sokáig, mert ha szerencsétlenül alakulnak a dolgok, komoly betegség is lehet ebből.
Konrad Lorenz "kalitkás elhülyülés" néven írta le a sokáig ketrecben tartott papagájok röpképtelenné válásának tünetét. Ez esetben viszont sem erről, sem izomsorvadásról nem lehet szó, legalábbis, ha valóban egyik napról a másikra történt a röpképtelenség. Az ilyen gyorsan jelentkező tünet pl. mérgezés, vagy fejsérülés következménye lehet, ezért napi rendszerességgel az idegrendszert erősítendő B-vitamint kellene a madár ivóvizében oldani. Kóros mértékű elhízás is okozhat röpképtelenné válást, bár ez is hosszabb folyamat során szokott bekövetkezni.
Nevelje, tanítsa meg arra, hogy ezt ne tegye ! Ajánljon föl helyette valami mást a kutyának: játék, labdázás, sétálás, figyelem elterelő gyakorlatok, elrágható préselt bőr vagy bikacsök. A kutya ezt unalmában csinálja, mert nincsenek kielégítve a szellemi és fizikai igényei. Ha kölyök kutyáról van szó, (4-8 hónapos) akkor pedig a fogváltás a tünet kiváltó oka!
Gyakori tapasztalat, hogy ha egy állat hirtelen beteg lesz, a gazdik szinte minden esetben azonnal mérgezésre gyanakszanak. Pedig a valóságban ezer más oka is lehet egy ilyen rosszullétnek. Az Önök cicáját is számtalan hatás érhette: sérülés, fertőzés, vagy belső szervi baj. És persze mérgezés is, de ez a lehetőség csak egy a sok között. A leírásból legfeljebb találgatni lehet, konkrétumot nem lehet ebből kihámozni. Mindenképpen állatorvosnak kellene megmutatni, főleg akkor, ha a tünetek továbbra is fennállnak.