1031. Kutya-macska ivartalanítási akciót hirdet az Árvácska Állatvédő Egyesület
4000-10000 Ft között ivartalaníthatják most kutyáikat, macskáikat a Szentendrén és környékén lakó állattartók az Árvácska Állatvédő Egyesület jóvoltából.
4000-10000 Ft között ivartalaníthatják most kutyáikat, macskáikat a Szentendrén és környékén lakó állattartók az Árvácska Állatvédő Egyesület jóvoltából.
Természetvédelmi együttműködés eredményeként egy öreg és egy fiatal mentett parlagi sast engednek szabadon november 6-án a Jászberényi Sasközpontból - írja közleményében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Ha valakinek nincs lehetősége kutyát vagy macskát tartani, de mégis megosztaná otthonát valamilyen kisállattal, akkor felmerülnek az olyan ketrecben, vagy terráriumban tartható állatok, mint a hörcsög, tengerimalac, nyúl.
Mi az a babézia? Hogyan ismerhető fel? Forduljunk-e orvoshoz vele? Hogyan előzzük meg - ezekre a kérdésekre kerestük a választ cikkünkben.
A vemhesség minden állatfajnál kockázatos a nőstény és a kicsik számára. Így van ez a tengerimalacoknál is, de előfordulhat, hogy vemhes állaltot viszünk haza, így jobb ha tisztában vagyunk vele mivel jár egy vemhes nőstény tengerimalac gondozása.
A folyamatot nemigen lehet megállítani. Inkább azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak, mert gyakran szükséges ilyenkor egy komplett "szájrendbetétel", amikor eltávolítjuk a fogköveket, kezeljük az ínygyulladást és esetleg kihúzzuk a már teljesen rossz és csak fájdalmas rágást okozó fogakat. A macskák egyébként akár még fog nélkül is tökéletesen tudnak táplálkozni.
Valószínűleg beteg. Lehet, hogy öreg is. Mindenképpen állatorvoshoz vinném.
Ebben a nagy melegben sokszor pihegnek a madarak (lihegés). Javaslom, hogy langyos vizes permettel kényeztesse a madarait, vagy egy fürdőtálat tegyen be a kalitkájukba. Ha a lihegés folytatódik, forduljon állatorvoshoz. A karomvágást egy körömvágó csipesszel házilag is meg tudja oldani. Vigyázzon, hogy az erek előtt vágja le a madár körmét. Ha vérezne, akkor egy szappanon húzza végig a vérző körmöt, a szappan elállítja a vérzést és fertőtlenít is (állatorvosok is használják ezt a módszert). Dr. Beregi Attilát ajánlanám, telefon: 06-20-9549-793.
A faroktőn történő kirágás legvalószínűbb okai: bolhásság, bolhaallergia, egyéb okú allergia (azaz ekcéma, növény, táp, bármi más eredetű is lehet...), bűzmirigygyulladás, túlzott telítettség. Állatorvosok hatékonyan tudják kezelni az ilyen problémát (injekció, ha kell, bolhairtás, bűzmirigy-kitisztítás, stb.). A szemét célszerű megmutatni állatorvosnak, de a csipásság leggyakoribb oka a kötőhártyák gyulladása. Szemcseppes kezeléssel gyógyítható.
Akár normális is lehet, hiszen sokszor 21 napig is véreznek ivarzás alkalmával. Ha három hét után is vérzik, el kell vinni állatorvoshoz, mert az ilyen öreg kutyáknál az elhúzódó ciklus és az azt követő hyperplasia méhgyulladás nem ritka. Ha sokat iszik és sokat vizel mostanság, akkor viszont azonnal orvoshoz!