1036. Bojszi füle fáj
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Ezt a helyes kis vörös cicust nem kifejezetten azért kellett elbódítani, mert rühös a füle - más egészségügyi problémái is adódtak. Nézd, hogyan gyógyítják a macskát!
Rengetegen kérdeznek minket arról, hogy mikor milyen oltás kell egy kiskutyának. Videónk választ ad ezekre a kérdésekre, és egy tündéri labrador kiskutyával is megismerkedhetünk...
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
A hullámosok viaszbőrének színe elsősorban az ivartól függ. Hímek esetében fiatal korban rózsaszínes, majd kékes, lilás árnyalatú, az un harlekin tarka színű madaraknál hússzínű marad, az orrnyílások közt keskeny kék sávval. A tojók esetén a fiókakori sárgás, fehéres árnyalatok számos színbe válthatnak a fehértől, a barnás, zöldes árnyalatokig. Ez összefügg azzal is, milyen színű a madár tollazata, Amennyiben értékelhető minőségű fényképet mellékel, többet tudok segíteni az ivarmeghatározásban.
Kedves Gazdi! Mindenképp céleszű lenne állatorvosnak megmutatni a kutyát, hogy megvizsgálhassa!
A napos baromfik, víziszárnyasok ivarvizsgálata leginkább az un. "japán módszer" alkalmazásával történik, ami a kloáka kifordítása mellett láthatóvá teszi a hím ivarú madarak ivarszervét.
Ahogy a leírásból látom, légútilag alaposan megvizsgálták, de nem látom nyomát annak, hogy a szívét vizsgálták volna. Pedig az idős korral járó szívelégtelenség járhat (sőt gyakran jár) pangásos tüdővel, ami köhögést okoz (szív asztmának is szokták ezt nevezni). Szóval én azt javasolnám, hogy legyen egy szív ultrahangos vizsgálat és esetleg egy EKG is (de az UH fontosabb). Ezt azonban jó lenne egy olyan állatorvosnál, vagy rendelőben megcsináltatni, ahol értenek is hozzá. Beszéljék meg az állatorvosukkal, hogy kit tudna erre ajánlani a környékükön.
Igen, a szőr összeállását a tisztálkodás hiánya okozza. Lehet, hogy már a gerince nem olyan mozgékony ilyen idősen, de szájüregi megbetegeései is lehetnek. A hányás sem jó jel, jó, ha minél előbb állatorvoshoz fordulnak.