1036. Bojszi füle fáj
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Ezt a helyes kis vörös cicust nem kifejezetten azért kellett elbódítani, mert rühös a füle - más egészségügyi problémái is adódtak. Nézd, hogyan gyógyítják a macskát!
Rengetegen kérdeznek minket arról, hogy mikor milyen oltás kell egy kiskutyának. Videónk választ ad ezekre a kérdésekre, és egy tündéri labrador kiskutyával is megismerkedhetünk...
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
Valószínűleg az ivarzási tünetek felfüggesztésére írtak elő a cicának ilyen tablettát, helyes adagolás mellett nem hinném, hogy vemhes maradhat, azonban figyelembe kell venni, hogy helytelen adagolás esetén a cica ivarzó lehet és vemhesülhet is, ezért pontosan tartsuk be az adagolási előírást!
Több cikket is olvashatsz a témáról a Haziallat.hu-n, lásd az alábbi linkeket!
A 3. szemhéj előesése alapvetően azért következik be, mert kisebb-nagyobb fokú dehidráció (folyadékvesztés) kapcsán a szemgolyó mélyebbre süllyed a szemgödörben, melynek kapcsán a a szemgolyó kevésbé támasztja a 3. szemhéjat, ezért az előrecsúszik. A 3. szemhéj gyulladásától eltekintve nem önálló betegségről, csupán tünetről van szó, amely arra utal, hogy valami probléma van az állattal (pl. napokig nem táplálkozott és ivott rendesen), vagy valamilyen betegség következtében legyengült a szervezete. Tehát egy olyan tünetről van szó, ami "indikátorként" működik. Ezért azt javaslom, hogy - azon túl, hogy próbálják meg jól tartani eleséggel és vízzel, és persze szeretettel - mutassák meg a kezelő állatorvosnak, nincs-e a tünetek hátterében valamilyen betegség is. Sajnos az elkóborlás, a kóbor macskákkal való - nemritkán durva - találkozás lehetőséget ad különböző fertőző betegségek "beszerzésére", melyek között több gyógyíthatatlan is van (FIP, leukózis, immunhiány betegség). Szerencsére nagyobb a valószínűsége, hogy csupán kimerültségről, 2 napos éhezésről, szomjazásról van csak szó. De az ördög nem alszik. Úgyhogy irány az állatorvos!
A macskabajusz letöredezésnek okát nagyon nehéz (sok esetben lehetetlen) kideríteni. Legtöbbször a hosszú szőrszál szokásosnál másabb (gyengébb) szerkezete áll a háttérben, aminek leginkább genetikai okai vannak. (Egyes fajmacskákban nagyon gyakori jelenség.) Ha kijáró életmódot folytat, sokszor kerülhet olyan helyzetbe, ami a bajusz szálak sérülését okozza. Az sem lehetetlen, hogy a full extrás ellátás ellenére valamilyen anyagból hiányt szenved. Nagyon alaposan kellene utána járni a dolognak, vérvétel, szőrminta vizsgálat, stb..
Hogy a malacok meddig képesek szaporodni, az eléggé változó. A nőstény korát tekintve szerintem nem érdemes kísérletezni. Kétféle megoldás képzelhető el. Az egyik a hím ivartalanítása, amely ma már rutinműtétnek számít. A másik (kicsit kényszermegoldás), hogy a terráriumot kettéválasztja egy ráccsal, amelyen keresztül a malackák látják, érzik, hallják egymást.