1036. Bojszi füle fáj
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Ezt a helyes kis vörös cicust nem kifejezetten azért kellett elbódítani, mert rühös a füle - más egészségügyi problémái is adódtak. Nézd, hogyan gyógyítják a macskát!
Rengetegen kérdeznek minket arról, hogy mikor milyen oltás kell egy kiskutyának. Videónk választ ad ezekre a kérdésekre, és egy tündéri labrador kiskutyával is megismerkedhetünk...
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
Olvasd el "Hogyan szoktassuk le rugólábú kutyánkat a felugrálásról?" c. cikkünket!
A Háziállat.hu-n rengeteg hasznos cikket talál sok állatról, így a törpehörcsögökről is. Érdemes ezeket elolvasni, ott olyan információkat is találhat, amit eszébe sem jut megkérdezni. " A kölykök már néhány hetesen ivarérettek, de a nőstények első fedeztetésével várjunk kb. 3 hónapos korukig! Ha egy pár egyszer már összekerült, nem szabad különválasztani őket, mivel nagyon csúnyán összemarhatják egymást, ha újból összekerülnek! A nőstényt a szülés után sem szabad különtenni a hímtől, csak ha már nem akarjuk többé szaporítani. A két szülő együtt neveli a kölyköket. A vemhességi idő kb. 16 nap. "
A kérdés első felére az adás-vétel témájú oldalakon talál választ. Inkubátornak egy papirdoboz és egy reflektorízzó tökéletesen megfelel. Amennyiben inkubátor alatt tévedésből keltetőgépet ért, úgy ár-érték arányban jó vételnek számítanak a tárnoki (http://www.plmaschine.hu/), vagy a "Zoltánfi-féle" (http://mini-max.dynamicweb.hu/) keltetők.
A kakasok fajtájától, vérmérsékletétől, a velük tartott tyúkok számától is függ, hogy eltűrik-e egymást. Verekedéskor nagyobb haszna van egy csőrgyűrűnek, mint a sarkantyú "lecsippentésének", mivel a "skalpolásos" sérülések okozzák általában a haláleseteket. Az ivarérettség a fajtától is függ. A kisebb testű, vagy az un. tojóhibrid baromfik általában korábban lesznek ivarérettek. Általában 7-8 hónapos kortól lehet tenyészképes tojást várni. A röpképesség elsősorban fajtafüggő. A selyembaromfik szinte teljesen röpképtelenek, míg a a bantamok, vagy az őshonos fajták 2-3 méter magasra is felszállhatnak. A kakas tyúkok közé helyezése nem szokott gondot okozni, ha esetleg mégis, úgy az említett csőrgyűrű, vagy ideiglenes csőrkurtítás lehet a megoldás.
A szemkidülledés oka általában a nem megfelelő vízminőség és/vagy a stressz. Részleges vízcsere és tartási körülmények javításának hatására magától visszahúzódhat - amennyiben egyéb tünetek nincsenek és nem másodlagos tünetként jelentkezik a szemkidülledés, ami szintén gyakran előfordul, de ez esetben nagyon kevés a megadott információ.