1036. Bojszi füle fáj
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Ezt a helyes kis vörös cicust nem kifejezetten azért kellett elbódítani, mert rühös a füle - más egészségügyi problémái is adódtak. Nézd, hogyan gyógyítják a macskát!
Rengetegen kérdeznek minket arról, hogy mikor milyen oltás kell egy kiskutyának. Videónk választ ad ezekre a kérdésekre, és egy tündéri labrador kiskutyával is megismerkedhetünk...
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
Ha a gyereke szaruhártyája sérülne, akkor is otthon barkácsolná meg? És ha emiatt megvakul? A nekünk kiszolgáltatott állatokért (is) felelősséggel tartozunk. Manapság már büntetőjogi felelősséggel is. Irány az állatorvos.
A tél közeledtével gyakran csökken a fogságban tartott hüllők (így a teknősök is) étvágya. Ebben első sorban a hőmérséklet csökkenése, illetve a nappalok hosszának rövidülése játszik fő szerepet. Alacsony hőmérséklet következtében csökken a teknősök szervezetének működése és így kevesebbet is esznek. Érdemes ilyenkor az akvárium vízének hőmérsékletét emelni (pl. akváriumfűtő), valamint a napfény hiányát lámpával pótolni. Ha ennek ellenére nincsen változás az étvágyában érdemes egy hozzáértő állatorvost felkeresni, nincs-e valamilyen betegség a háttérben.
A cica szemét nézesse meg állatorvossal, mert látatlanban nem tudom, nincs-e szaruhártya sérülése? Ebben az esetben nem mindegy, milyen szemcseppet javasolunk a gyógykezeléshez. A másik probléma kiküszöbölésére javaslom, hogy vegyen a cicáknak fedeles macskavécét, akkor nem sikerül mellé a "produkció".
Többféle probléma okozhatja. Ezek közül első helyen a táplálékallergiát említeném. Egy alapos állatorvosi kivizsgálásra lenne szükség.
Egy alapos kivizsgálást javasolok, ami a labor vérvizsgálatot is magába foglalja hiszen a leírt tünetet a gyomor megbetegedésén kívül más szervek /pl.máj,vese/ elváltozása is előidézheti.