1036. Bojszi füle fáj
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Ezt a helyes kis vörös cicust nem kifejezetten azért kellett elbódítani, mert rühös a füle - más egészségügyi problémái is adódtak. Nézd, hogyan gyógyítják a macskát!
Rengetegen kérdeznek minket arról, hogy mikor milyen oltás kell egy kiskutyának. Videónk választ ad ezekre a kérdésekre, és egy tündéri labrador kiskutyával is megismerkedhetünk...
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
A három hónapos kutya még elég fiatal, és gyanítom, az oltásait sem kapta meg. Ha van rá mód, ne vigye az utcára, inkább az udvarban (természetes környezetben, ha van) mozgassa, ott viszont minél sűrűbben, de alkalmanként csak rövid ideig. Napközben sokat labdázzon, húzogasson rongyot, vagy játsszon bármi mással, amihez kedve van a kutyának (lehetőleg fa- vagy szövetanyaggal). A sétához is fokozatosan szoktassa hozzá, lehetőleg itt is játékkal összekötve.
Alapos tisztogatás és fertőtlenítés (pl. Betadine oldattal) után érdemes kenőccsel is bekenni (állatpatikában kapható Panaveyxal kenőcs vagy Novugén gél pl.), majd bekötözni (átkötés naponta - kétnaponta), illetve ha ez nehezen megoldható, akkor gallért is lehet tenni a nyuszira. Lényeg, hogy amíg begyógyul a terület, addíg ne nyalja magának! Még így is hosszadalmas lehet a gyógyulás (akár hetekig is eltarthat).
A tejfogak még ki fognak esni és a maradó fogak már ellenállóbbak. Ne aggódjon, de azért kerülje a kutyusnál, hogy túl sokat rágcsáljon.
A probléma háttérében pszichés zavarok állhatnak. A megváltozott környezet váltotta ki. Esetleg természetes anyagokból készült nyugtató hatású táplálékkiegészítők adagolhatók. Ha van lehetőségük Franciaországból vagy Belgiumból beszerezni bizonyos feromon tartalmú macskanyugtató szereket, ezek 100%-os megoldást nyújthatnak (Feliway, gyártó: CEVA Animal Health Fro.).
Októbertől nemzeti helyett uniós szabályozás a kisállatok utaztatásában. A kutyák, macskák és vadászgörények országok tagállamok közötti szállítására kidolgozott uniós irányelv bevezetése 2004. október 1-jén esedékes. Addig a nemzeti szabályozás marad érvényben minden uniós országban, amelynek célszerű utazás előtt utánanézni.