1041. Berci lábába toklász ment
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
A jutalomfalat szemmel láthatóan finom, a kutya imádja, buzgóságában még a gazdi ujját is bekapja. Arra azonban ügyelni kell, hogy nem teljes értékű tápról van szó, a hagyományos kutyatápot nem helyettesíti.
Amélie maine coon fajtájú cica, akinek gazdái azzal a panasszal keresték fel a rendelőt, hogy kedvencüknek már körülbelül egy hónapja gond van a fülével.
Picur kutyával eléggé elbánt a sors, ugyanis ő már évek óta köhög. Különféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek már rajta. Megállapították, hogy allergiás légcső gyulladása (bronhitisze) van.
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
A leírt tünetek nem csak mérgezésre, hanem például fertőző betegségre is utalhatnak. Javaslom, hogy mielőbb forduljon állatorvoshoz, amíg nem késő.
A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy a "fülatkásság" kiújult és ezért vakarja véresre a nyakát! Ebben az esetben a fülek tele vannak barnás száraz vagy kenőcsös váladékkal és a fülekhez érve fokozódik a viszketegség is. Mindenképp célszerű kitisztíttatni a cica fülét, érdemes hetente megismételni ezt és emellett fülcseppet (Oticat!) is kell használni (3-4 hétig minimum). Előfordult, hogy az Ön által említett csepp nem hozott teljes gyógyulást, ezért azt célszerű a fülcseppel kombináltan használni.
A leírása alapján én úgy ítélem meg, hogy ha nem is egy seborrhoeás bőrgyulladás, bizony egyfajta bőrgyulladása van a kiskutyájának, amilvel az állatorvosát mihamarabb fel kell keresni. Ugyanis a legtöbb bőrprobléma hátterében valamilyen fertőző tényező van, igy könnyen elhatalmasodhat a jelenség egész testszerte. Sok sikert a gyógyuláshoz!
A vetélésnek számtalan oka lehet, hogy melyik okozhatta, nagyon nehéz eldönteni. Ilyen okok a következők: tartási problémák (stressz!, zsúfoltság, higiéniai problémák), takarmány eredetű okok (gombamérgek, egyéb mérgezések, hiánybetegségek), fertőző eredetű vetélés (baktériumok, vírusok, gombák), magzati eredetű okok (túl sok vagy túl kevés magzat, rendellenes fejlődésű magzatok), esetleg más, az anyával veleszületett rendellenesség (ritka).
Lehet, hogy a heréi.