1041. Berci lábába toklász ment
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
A jutalomfalat szemmel láthatóan finom, a kutya imádja, buzgóságában még a gazdi ujját is bekapja. Arra azonban ügyelni kell, hogy nem teljes értékű tápról van szó, a hagyományos kutyatápot nem helyettesíti.
Amélie maine coon fajtájú cica, akinek gazdái azzal a panasszal keresték fel a rendelőt, hogy kedvencüknek már körülbelül egy hónapja gond van a fülével.
Picur kutyával eléggé elbánt a sors, ugyanis ő már évek óta köhög. Különféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek már rajta. Megállapították, hogy allergiás légcső gyulladása (bronhitisze) van.
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
Sokszor a levertség oka, az időjárás változás. Azonban, ha levert és nem is eszik, akkor egy állatorvosi ellenőrzés nem ártana neki. Egy egy napig előfordulhat ilyen, de hosszabb távon nem jó jel.:( Azt meg tudod nézni, hogy lázas-e a nyuszi. Nézzed meg a fülét, ha forró, akkor azonnal orvos. De nem szeretnélek megijeszteni, ha azóta sem változott a probléma, nézessed meg feltétlenül. Majd írj mi történt.
Vigye állatorvoshoz, az árakról szintén ott. Üdv
Kedves Gazdi! Ha jól számolom, akkor az első időponttól számolva ez 70 napos, az utolsótól pedig 67 napos vemhesség, ami mindenképp túlhordásnak minősül. Amennyiben a szuka is és a picik is jól vannak, nincs ezzel kapcsoatban teendő. Ilyen esetben egyébként indokolt az ellés mesterséges megindítása, vagy a császármetszés. Üdvözlettel, Dr Puskás Gábor
Ha a hímvessző felületén genny ,gyulladás vagy bármilyen kóros eltérés látható akkor vizsgáltassa meg ey állatorvossal, Egyéb esetekben ez a jelenség még belefér a normális jelzőbe, idővel általában megszűnik.
Különösen gyors növekedésre szelektál baromfiknál fordul elő legtöbbször az angolkórnak elnevezett betegség, ami több okra is visszavezethető, elsősorban hiánybetegség. A Futor önmagában nem megoldás a kalciumhiány megszüntetésére, ha a beépüléshez szükséges foszfor hiányzik. Külön foszforkiegészítés(pl. Phylafor, kalcium : foszfor, 3:1 arányig), vagy megfelelő arányt tartalmazó ásványianyagból álló takarmány kiegészítés szükséges. Ha nem kapnak természetes napfénnyel történő megvilágítást, "D" vitamin hiány is előfordulhat.