1041. Berci lábába toklász ment
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
A jutalomfalat szemmel láthatóan finom, a kutya imádja, buzgóságában még a gazdi ujját is bekapja. Arra azonban ügyelni kell, hogy nem teljes értékű tápról van szó, a hagyományos kutyatápot nem helyettesíti.
Amélie maine coon fajtájú cica, akinek gazdái azzal a panasszal keresték fel a rendelőt, hogy kedvencüknek már körülbelül egy hónapja gond van a fülével.
Picur kutyával eléggé elbánt a sors, ugyanis ő már évek óta köhög. Különféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek már rajta. Megállapították, hogy allergiás légcső gyulladása (bronhitisze) van.
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
Valamennyi szőrhullás normális, még akkor is ha naponta ezt mi soknak ítéljük. Fésülgetni kell a cicát, főleg ha hossszú szőrű. Ha valóbann kóros a szőrhullás, akkoe azért nem árt tudni, higy a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy teljes körű vizsgálat és ha lehet mihamarabb! Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne.
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. A bágyadtság és étvágytalanság már eléggé aggasztó (biztosan nem egy egyszerű gyomorrontás) , és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! Ajánlott oltási program Minden kutyára saját, elsősorban a szülők védőoltásaitól, a kutya fajtájától, tartási körülményektől és a környezetben előforduló megbetegedésektől függő oltási programot kell összeállítani. Az alábbiakban a leggyakrabban ajánlott protokollt ismertetjük.6 hetes korban (csak szükség esetén): parvovírus elleni védőoltás.8 hetes korban: kombinált vakcina (parvo, szopornyica, májgyulladás, leptospirózis)10 hetes korban: kombinált vakcina14 hetes korban: kombinált vakcina16 hetes korban: veszettségA veszettséget fél, a többi védőoltást 1 év múlva kell megismételni Az árakról nem tudunk nyilatkozni, rendelőnként változó. Kb 3-5000 Ft között változhat az ára.
Kedves Gazdi! A két legfontosabb, ivartalanítás és biztonságos kerítés!Részleteket a cikkben olvashat: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-szokes/1804/
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz (akár egy másikhoz)