1041. Berci lábába toklász ment
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
A jutalomfalat szemmel láthatóan finom, a kutya imádja, buzgóságában még a gazdi ujját is bekapja. Arra azonban ügyelni kell, hogy nem teljes értékű tápról van szó, a hagyományos kutyatápot nem helyettesíti.
Amélie maine coon fajtájú cica, akinek gazdái azzal a panasszal keresték fel a rendelőt, hogy kedvencüknek már körülbelül egy hónapja gond van a fülével.
Picur kutyával eléggé elbánt a sors, ugyanis ő már évek óta köhög. Különféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek már rajta. Megállapították, hogy allergiás légcső gyulladása (bronhitisze) van.
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
A tengerimalacok nem azok a típusú állatok, amelyek pórázon sétáltathatók, de erre nincs is szükség, hisz ez csakis a gazdi szórakozását szolgálná és nem növelné az állatok komfortérzését, sőt inkább stresszt okozna nekik. Azt javaslom, hogy tegyék ki őket szabadon a lakásban és majd sétálnak, amerre jól esik nekik és annyit, amennyit szeretnének.
Az aranyhalak szeretik lelegelni az akváriumukban lévő vízinövényeket, ezért érdemes műnövényeket telepíteni!
A darakór az egyik legveszélyesebb betegség a halaknál, akár három nap alatt végez velük. Érdemes a Sera cég gyógyszereivel megakadályozni ezt a fertőző, végzetes betegséget!
Azt javasolnám, ha megint előfordul a jelenség, mutassa meg egy állatorvosnak. Ebben az esetben biztosan meg fogja tudni mondani, miről is lehet szó, és hogy tényleg "van-e ilyen" :). Esetleg egy jól sikerült fénykép elküldése is segíthet a megoldásban.
A fül mögötti szőrtelen terület általában normálisan is látható tengerimalacoknál. Bizonyos fokú szőrhullás is normális, ha ez túlzott mértékű és esetleg vakarózással, apró sebekkel is jár, akkor valamiféle bőrbetegségről van szó (baktériumos, gombás, parazitás, vitaminhiány). Ebben az esetben mindenképpen állatorvoshoz kellene vinni őt, mert komplex kezelést igényelhet a dolog (injekciók, fürösztés, stb.).