1041. Hogyan válasszunk állatorvost? - Ma van az állatgyógyászat világnapja
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
A karácsonyi ünnepek idején sokan többet esznek, mint az év más időszakában. Fontos, hogy kedvenceiknek ilyenkor se adjunk bizonyos dolgokat, mert megbetegedhetnek.
Az egyik leggyakoribb mérgezés elsősorban macskáknál, de egyre többször kutyáknál is a fagyálló mérgezés, amely már nagyon kis dózisban is halálos. A macskák sokkal érzékenyebbek az etilén-glikolra, nekik 2 órájuk, a kutyáknak pedig 8-12 órájuk van arra, hogy állatorvoshoz kerüljenek és azonnal megkezdjék a kezelésüket.
Az ünnepre hangolódás rengeteg extra feladattal és sokszor idegeskedéssel jár, még a házi kedvencek is nyugtalanabbak ilyenkor. Így készítsd fel kedvencedet a hektikus ünnepi időszakra.
Az év végi ünnepléskor érdemes odafigyelnünk arra, hogy lehetőség szerint este 6 és másnap reggel 6 óra között engedjük be kedvenceinket.
Jó lenne tudni,hogy álmában teszi ezt,vagy felébred és csak lusta lemenni az alomra? Utóbbi szerintem valószínűbb. Ki kellene rakni az ágyból éjszakára . Felnőtt korára le fog erről szokni.
Az állatorvos kezelésével több lehetséges problémát is kezelt egyszerre. A vedlési időszak főként a nyár közepén jelent nagy mennyiségű tollváltást. Valószínű, hogy ennek hatására alakult ki a rossz szokás. A zárt helyen tartott madarak közt nem ritka eset, hogy a vérrel telt tolltokokat csipkedni kezdik, illetve a vedlés alatt jelentkező viszkető érzés tollszedést vált ki. A megfelelő körülmények közt tartott nimfapapagájok megélhetik a 24 évet , de akár többet is. Csak példaként, a hasonló méretű és életmódú rozella papagájok az egyik barátunknál 35 éves korban még költöttek, de nálunk is van olyan huszas éveiben járó barnafülű papagájpár, amelyik idén is fiókákat nevelt. Általában igaz, hogy a vadon élő madarak várható élettartama töredéke az ember társaságában élőkének. Az idős madár több vitamint igényel, amit az ivóvizébe kellene tenni. Javaslom az Ekodiár nevű természetes alapanyagú készítmény itatását, ami a vedlés okozta stresszt enyhítené (antibiotikum helyett). Mi az ásványi anyagokat egy erre a célra fenntartott tálkában állandóan a madarak előtt hagyjuk, hogy igényeik szerint csipegessék. A költési és a vedlési időszakokban látványosan megnő a kalcium és foszfor tartalmú ásványi anyagok fogyasztása. Az állatorvos által használt folyadék egy antiparazita szer lehetett, így az esetleges viszketést okozó tetvek és atkák ellen is védettséget kapott a madár. Az antibiotikum után érdemes probiotikus készítményt adni a nimfának. Mi a Laktiferm elnevezésű tejsav-baktériumos táplálékkiegészítőt használjuk. A további tolltépés megakadályozása érdekében sok foglalkozás, elfoglaltság lenne szükséges, amit nehezít, hogy a madárka korából adódóan, inkább nyűgnek érezheti a testmozgást, mint szórakozásnak.
Ha csak egy üres zacskót talált, akkor semmi bizonyíték nincs arra, hogy azt bármelyik kutya megette volna. Ebből nem lehet kiindulni. Ha esetleg mérgezés tünetei mutatkoznának, azt észre fogja venni viszonylag hamar. De akkor mindenképpen állatorvos kell majd, e nélkül egy ilyen mérgezés nem hozható helyre. Ha esetleg valamelyik valóban evett belőle, önmagában a K1 vitamin se segít, a multivitamin tabletták pedig biztosan semmit nem érnek ilyen helyzetben. Figyelje 4 kutyát, és ha valamelyiknél furcsaságot észlel, azonnal forduljon állatorvoshoz!
Igen,lehet. Vagy laborvizsgálattal,vagy eliminációs diétával állapítható meg ez a diagnózis. Kérje állatorvosa segítségét.
Ezek a tünetek elég általánosak. Szerintem sürgősen forduljon állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa Kedvencét! Dr Fekete Richard