1041. Berci lábába toklász ment
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
A jutalomfalat szemmel láthatóan finom, a kutya imádja, buzgóságában még a gazdi ujját is bekapja. Arra azonban ügyelni kell, hogy nem teljes értékű tápról van szó, a hagyományos kutyatápot nem helyettesíti.
Amélie maine coon fajtájú cica, akinek gazdái azzal a panasszal keresték fel a rendelőt, hogy kedvencüknek már körülbelül egy hónapja gond van a fülével.
Picur kutyával eléggé elbánt a sors, ugyanis ő már évek óta köhög. Különféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek már rajta. Megállapították, hogy allergiás légcső gyulladása (bronhitisze) van.
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
Az Ön által választott kalitka helyett egy fektetett téglalap alapú/alakú kalitkát javasolnék. A kalitkában töltött idő alatt a madarak így többet/könnyebben tudják használni a szárnyukat. Ha egy hullámos papagáj vásárlása mellett dönt, akkor fiatal madarat vásároljon. Így több az esély arra, hogy a madár megszelídül és kezessé válik. Ha teheti, párban tartsa őket, így napközben nem lesz egyedül a kismadár. Részletesebb információkkal, további vásárlási, elhelyezési tanácsokkal az elérhetőségeim valamelyikén állok szíves rendelkezésére.
Lehet, hogy sokan vannak? Vagy csak unja az anyjuk a macerát. Vagy egyéb betegsége, problémája is lehet, ezért jó lenne állatorvosnak megmutatni. Erőszakkal nehéz egy cicát bármire rávenni! Így ha nem szopnak, el fog apadni. Nem marad más lehetőség, mint a tejpótló! De ezzel is szépen fel lehet őket nevelni és hamarosan úgyis áttérnek a szilárd eleségre.
Egyszerűen magukra kell hagyni őket, és majd megoldják egymás között. Jobb, ha nem avatkozunk be. Pár nap vagy hét alatt megszokják és megszeretik egymást. Közbeavatkozni csak akkor kell, ha durvaságot tapasztalunk a kutyák irányából.
Zuhanyozni szabad, de víz ne kerüljön a hüvelyébe, mert a méhszáj még nyitva van.
Nem normális dolog. Félő, hogy a gazdi fejére nőtt a kis törpe. Érdemes következetesen és kellő szigorral fellépni vele szemben, ugyanis nem megengedhető, hogy bármilyen fajtájú kutya megmorogja a gazdáját!