1041. Berci lábába toklász ment
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
A jutalomfalat szemmel láthatóan finom, a kutya imádja, buzgóságában még a gazdi ujját is bekapja. Arra azonban ügyelni kell, hogy nem teljes értékű tápról van szó, a hagyományos kutyatápot nem helyettesíti.
Amélie maine coon fajtájú cica, akinek gazdái azzal a panasszal keresték fel a rendelőt, hogy kedvencüknek már körülbelül egy hónapja gond van a fülével.
Picur kutyával eléggé elbánt a sors, ugyanis ő már évek óta köhög. Különféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek már rajta. Megállapították, hogy allergiás légcső gyulladása (bronhitisze) van.
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
Igen, például mi is foglalkozunk ilyen beavatkozások végzésével.
Nem tudom, hogy az említett gyógyszerek milyen állatoknál alkalmazhatóak biztonsággal, annyit viszont biztosan tudok, hogy az idősebb, elesettebb tengerimalacoknál sajnos előfordul, hogy nem ébrednek fel az altatásból.
A kérdés valóban érdekes és nem mindennapi. Ami a fejlődését, növekedését illeti, gyakorlatilag mindegy, hogy szárazföldön, vagy egy hajón történik. Ebben a helyzetben inkább a balesetmegelőzésre kell hangsúlyt fektetni, mert egy kiskutyát egy vitorláson százféle váratlan baj érhet. Más kérdés az egészségügyi igényeinek kielégítése. Egy kölyökkutyának az első hónapokban szüksége van (lesz) különböző oltásokra, általában 2 hetes időközökkel. Amíg ezeket nem kapja meg, nem célszerű még ide-oda utazgatni vele. Ha már minden oltást megkapott, ki kell neki váltani az európai uniós kisállatútlevelet, amivel az érvényességi időn belül a legtöbb európai országa be lehet vele lépni, akár a tenger felől is. Vannak viszont olyan országok, amelyek speciális, az átlagostól eltérő követelményeket szabnak meg, ezekről minden esetben az adott ország konkrét ismerete alapján lehet csak véleményt mondani. (Pl. Nagy-Britaniába az első időkben biztosan nem kötehetnek ki, mert ott azonnal karanténba tennék a kutyát.) Javaslom, olvassák el a Magyar Állatorvosi Kamara honlapján (www.maok.hu) az "Állatútlevél" címszó alatt levő információkat. Az állatorvosi ellátásában egyébként egy ilyen helyzetben az is gondokat jelenthet, hogy az ember soha nem tudja, hová fordulhat segítségért, ha valam váratlan baj van, illetve sok esetben nehéz megértetni a helyi állatorvossal a panaszainkat, gondjainkat. Megfelelő nyelvtudás birtokában persze ez nem biztos, hogy valós akadály.
Igen, szabad, és minden más gyümölcsöt is kaphat!