1041. Berci lábába toklász ment
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
A jutalomfalat szemmel láthatóan finom, a kutya imádja, buzgóságában még a gazdi ujját is bekapja. Arra azonban ügyelni kell, hogy nem teljes értékű tápról van szó, a hagyományos kutyatápot nem helyettesíti.
Amélie maine coon fajtájú cica, akinek gazdái azzal a panasszal keresték fel a rendelőt, hogy kedvencüknek már körülbelül egy hónapja gond van a fülével.
Picur kutyával eléggé elbánt a sors, ugyanis ő már évek óta köhög. Különféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek már rajta. Megállapították, hogy allergiás légcső gyulladása (bronhitisze) van.
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
Előfordulhat ritkán ciklustól eltérő rendellenes ivarzás. Ez esetben alapos kivizsgálás szükséges a hormonális és ivari működés esetleges rendelleneségeinek feltárására állatorvos segítségével.
Állatorvos látta már? Közvetlen a baleset után azonnal el kellett volna vinnie! Minél előbb keressen fel egy kollégát!
Ha nem kíván szaporulatot, akkor érdemes külön választani őket.
A legtöbb szót elsajátított papagáj, egy hullámos. Nálunk is van olyan 8 hónapos hím, amelyik 15-16 szót tud, ebből néhányat, például a köszönést, megfelelő időben alkalmazza is(éppen itt van a hátam mögött és a kanári trillázást gyakorolja). Vagyis a hangutánzó képességük egyedfüggő, de kiemelkedően jól beszélő madarak is kerülnek ki a fajtából. A sokat "gagyarászó", a többiektől félrehúzódó hím fiókákból kerülnek ki a legjobban "beszélő" papagájok. Ha fogékonyak hangutánzásra, akkor akár már a másfél-két hónapos szelíd madarat is meg lehet tanítani pár szóra.
Minden további nélkül.