1041. Berci lábába toklász ment
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
Az állatorvos kisebb szőrnyírás és fertőtlenítés után egy ún. idegentestfogóval benyúlva megtalálta és eltávolította a baj okozóját, egy toklászt.
A jutalomfalat szemmel láthatóan finom, a kutya imádja, buzgóságában még a gazdi ujját is bekapja. Arra azonban ügyelni kell, hogy nem teljes értékű tápról van szó, a hagyományos kutyatápot nem helyettesíti.
Amélie maine coon fajtájú cica, akinek gazdái azzal a panasszal keresték fel a rendelőt, hogy kedvencüknek már körülbelül egy hónapja gond van a fülével.
Picur kutyával eléggé elbánt a sors, ugyanis ő már évek óta köhög. Különféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek már rajta. Megállapították, hogy allergiás légcső gyulladása (bronhitisze) van.
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
Kedves Gazdi! Az Önök cicája nagyon szép kort élt meg, de sajnos - úgy mint az embereknél - az élet véges. A kor előrehaladtával az egyes szervek működése zavart szenved, és lassan leállnak. Mindezek mellett a szervezet ellenálló képessége minden gondos beavatkozás mellett rohamosan csökken. Pontos diagnózist természetesen, csak egy kórbonctani és, ha kell kórszövettani vizsgálattal lehet mondani utólag.
Ha nagyon húz, és köhög emiatt, akkor a hám. Kutyaiskolában, ha nem húz, vagy ha a hám zavarja, akkor a nyakörv.
Tisztelt Kérdező! Sajnos még nem volt ilyen esetem, ezért csak tippelni tudom, hogy az Apis vagy a Bryonia C6 - C12 naponta 2x-3x egy - két golyónyi az ivóvizébe, vagy feloldva közvetlenül a szájába. A Betadint nem, a Körömvirág krémet továbbra is ajánlom, még esetleg szájon át is alacsony potenciás homeopátiás készítményként. A körömvágás is aktuálisnak tűnik. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
A legtöbb kígyó elfogadja a fagyasztott zsákmányállatot is, természetesen kiolvasztás után. Sajnos kivételek mindig akadnak, de azért érdemes megpróbálkozni vele. Sokszor nem megy azonnal a váltás és némi szoktatás szükséges. Ilyenkor kezdetben az élő egér helyett egy frissen elpusztult egeret érdemes felkínálni, majd, ha ez már megy, utána kellene a fagyasztott / kiolvasztott egérrel próbálkozni. Másik lehetséges változat, hogy közvetlenül az élő táplálék elfogyasztása után kell felkínálni neki egy kiolvasztott egeret. Számtalan megoldás létezik ezen kívül és nincsen egységes recept. Ki kell tapasztalni nála melyik módszer válik be.
Általában az étvágytalanság a legelső tünet, ha valami nem stimmel a teknőssel. A hátterében számtalan ok lehet, aminek felderítése nem is mindig egyszerű. Teknősök élete során sokszor teljesen természetes jelenség az étvágytalanság (pl. téli pihenő, vemhesség). Másik gyakori oka az étvágytalanságnak a helytelen tartási mód. A nem megfelelő hőmérséklet, terrárium méret, megvilágítási idő, stb. mind étvágytalansághoz vezetnek. Ilyen esetekben a tartási körülmények javításával megszüntethető a koplalás. Sajnos azonban a legtöbb betegségnek is az étvágytalanság a legelső tünete. Ezek felderítése azonban már állatorvosi feladat. Javaslom, hogy ha nem változik a helyzet, mutassa meg hozzáértő állatorvosnak a teknőst. A teknősök rejtett bajai: mikor forduljunk állatorvoshoz?>>