101. Bicolor perzsa macska
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
A balinéz macska lényegében nem más, mint hosszú szőrű sziámi. Pontosabban: sziámi ősöktől származik. Eléggé későn, csupán 1963-ban ismerték el önálló fajtaként.
Az ősi legenda szerint a birman egy kék szemű istennőtől, Cun Kiang Szetől származik. Intelligens, gyöngéd, de szerfelett bohókás természetű macska.
A Maine Coon egyike a legősibb észak amerikai fajtáknak. Nevét Maine államról és a mosómedvéről kapta (raccoon = mosómedve), melyet a macska barna cirmos mintázata és dús, hosszú farka ihletett.
A perzsa macskát és a török angórát gyakran összetévesztik egymással. Tény, hogy a két különböző fajta lényegében több évszázaddal ezelőtt keletkezett.
Sajnos vizsgálat nélkül nem állapítható meg, mi lehet a baja a macskának. Alapos klinikai vizsgálaton kívül én még egy vér labor vizsgálatot is csináltatnék. A szőr fénytelensége és fogyás rengeteg betegség egyik tünete lehet.
Kedves gazdi! Az alábbi cikkben ezzel a problémával fogllakozunk: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-szorlabda-emesztes/1685/ Nem ártana azért egy állatorvosnak megmutatni, hogy biztos legyen benne, hogy csak a szőrlabda kiköpése a gond.. amelyen egyébként a fenti cikkben leírtak mindig segíteni szoktak.
Kedves Gazdi! A tartós hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!!
Kedves Gazdi! Meg kellene nézetni egy állatorvossal, lehet hogy idegen test tokosodott be vagy gyulladás, látatlanban ennél többet nem lehet mondani. A krém biztosan nem fogja meggyógyítani..
Egyáltalán nem biztos a kenel köhögés, idősebb kutyáknáll, tacskóknál meg még gyakrabban okozhatja a köhögés t a szív is. Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...