101. Bicolor perzsa macska
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
A balinéz macska lényegében nem más, mint hosszú szőrű sziámi. Pontosabban: sziámi ősöktől származik. Eléggé későn, csupán 1963-ban ismerték el önálló fajtaként.
Az ősi legenda szerint a birman egy kék szemű istennőtől, Cun Kiang Szetől származik. Intelligens, gyöngéd, de szerfelett bohókás természetű macska.
A Maine Coon egyike a legősibb észak amerikai fajtáknak. Nevét Maine államról és a mosómedvéről kapta (raccoon = mosómedve), melyet a macska barna cirmos mintázata és dús, hosszú farka ihletett.
A perzsa macskát és a török angórát gyakran összetévesztik egymással. Tény, hogy a két különböző fajta lényegében több évszázaddal ezelőtt keletkezett.
Kedves Olvasónk! mivel minden macska külön egyéniség, így nehéz lenne megmondani, hogy melyik lesz a bújósabb - egyéne válogatja :) de az biztos, hogy a kandúr még ivartalanítva is nagyobb lesz mint a nőstény.
A legnagyobb segítség az lenne a kiscicának ha nem várna a jövő hétig és minél előbb felkeresne egy állatorvost,aki megvizsgálná és szakszerűen ellátná.Innen a távolból ez nem lehetséges
Kedves Gazdi! Valóban az a legegyszerűbb, ha egy kishímet 1-1,5 hónapos vesz a nagyobb mellé. Hím tengerimalacoknál azt szoktuk javasolni, hogy egy nagyobb, legalább 6-7 hónapos és egy kis tengerimalacot érdemes összeszoktatni, így valószínűleg nem alakul ki felnőtt korukra dominancia-vita. A kicsi a nagynak nem vetélytárs, így könnyen elfogadja, illetve az idősebb malac marad a főnök, mikorra elérik mindketten a kifejlett méretet. Az összeszoktatásnál valószínűleg a nagy körbeberregi és rámászik a kicsire néhányszor az első 3 napban - 1 hétben, ez elég intenzívnek tűnhet, de nem fog a kisfiúban kárt okozni. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Hajni! Az esetleg nem jutott eszébe, hogy állatorvoshoz vigye? Ha Ön beteg, nem megy orvoshoz?
Üdvözlöm, elvi szinten mivel védett állat, a legpraktikusabb ott szabadon engedni, ahol találta... illetve a legközelebbi vizes-mocsaras élőhelyen. Üdv-Éva