101. Bicolor perzsa macska
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
A balinéz macska lényegében nem más, mint hosszú szőrű sziámi. Pontosabban: sziámi ősöktől származik. Eléggé későn, csupán 1963-ban ismerték el önálló fajtaként.
Az ősi legenda szerint a birman egy kék szemű istennőtől, Cun Kiang Szetől származik. Intelligens, gyöngéd, de szerfelett bohókás természetű macska.
A Maine Coon egyike a legősibb észak amerikai fajtáknak. Nevét Maine államról és a mosómedvéről kapta (raccoon = mosómedve), melyet a macska barna cirmos mintázata és dús, hosszú farka ihletett.
A perzsa macskát és a török angórát gyakran összetévesztik egymással. Tény, hogy a két különböző fajta lényegében több évszázaddal ezelőtt keletkezett.
Szerintem egy kutya értéke független attól, hogy milyen! Azért szeretjük, mert kutya! (Amúgy tény, hogy a tenyésztők nem szeretik a hosszúszőrű németjuhászokat, de ez legyen az ő bajuk.) A kutya szó a fajra vonatkozik. Ezen belül (tehát a fajon belül) vannak fajták, pl. németjuhász. Így csak fajtatiszta kutyáról beszélhetünk, fajtisztáról nem, illetve minden kutya és állat fajtisztának tekinthető. (Kivéve mondjuk az öszvért. Házi feladat: miért?)
Meg kellene próbálni a kattanás helyét meghatározni, hogy melyik testrésze felől hallható a hang. Ha fájdalmat nem jelez és jókedvű, nem valószínű, hogy nagy baja van.
Mindig előre kell felmérni a lehetőségeinket ahhoz, hogy a leendő kutyánkat megfelelő körülmények között tudjuk tartani. Ha kevés az ideje, nem javaslok semmilyen kutyát. A kutyával foglalkozni kell, reggel is ki kell vinni sétára és napközben is, nem csak este. Akinek kevés az ideje, annak egy macska jobb társ, mint a kutya.
Lehet, hogy kelésgyenge (kevés volt a tojásban a tápanyag vagy nem voltak tökéletesek a keltetés körülményei), illetve kalciumhiány is okozhat ilyet. A szülőknek kellene kiegészítésképpen főtt tojást adni, összekeverve a tojás porított héjával. Illetve meg kellene próbálni etetni a fiókát is, esetleg így megmenthető.
Én kivenném. A kannibalizmus esélye fennáll, ha nem tetszik nekik valami a környezetükben. És ha nincs változás, ez megismétlődhet következő elléskor is.