101. Bicolor perzsa macska
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
A balinéz macska lényegében nem más, mint hosszú szőrű sziámi. Pontosabban: sziámi ősöktől származik. Eléggé későn, csupán 1963-ban ismerték el önálló fajtaként.
Az ősi legenda szerint a birman egy kék szemű istennőtől, Cun Kiang Szetől származik. Intelligens, gyöngéd, de szerfelett bohókás természetű macska.
A Maine Coon egyike a legősibb észak amerikai fajtáknak. Nevét Maine államról és a mosómedvéről kapta (raccoon = mosómedve), melyet a macska barna cirmos mintázata és dús, hosszú farka ihletett.
A perzsa macskát és a török angórát gyakran összetévesztik egymással. Tény, hogy a két különböző fajta lényegében több évszázaddal ezelőtt keletkezett.
Természetesen vannak a 2 , 3 … vagy több kutyával való közös élet kialakításának szabályai, szempontjai és szoktatási tréninglehetőségei. Azonban ezek abban az esetben, ha két azonos nemű és korú (4-5 éven belül) kan kerül össze nem nyújthatnak 100 %-os garanciát a két kutya szexuális- és rangsor harcaiból eredő konfliktusok megoldására. Javaslom, legalább az egyik kutya ivartalanítását.
Ezek a tünetek arra utalnak, hogy a kutyája sajnos beteg lett. Várható, hogy rövidesen egyéb tünetek is jelentkeznek majd (leginkább hányásra, hasmenésre lehet számítani). Mindenképpen mutassák meg még ma állatorvosnak!
Ha azóta nincs javulás, feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! "Vakbélgyulladásuk", mint nekünk embereknek, egyébként nincs...
Kedves Állatbarát! Véleményem szerint egy teljes kivizsgálással megállapítható lenne a pontos diagnózis. A tünetek alapján, ha esetleg a probléma súlyos, és az állat elaltatása indokolt, akkor is a tulajdonos dönt a kutyus sorsáról, így természetesen hazavihetik, de felesleges szenvedést és fájdalmat nem szabad okozni az állatnak. Ha szerencséjük van, akkor csak kisebb bajról lehet szó, és nem kell elaltatásra gondolni. Üdvözlettel: dr. Varga József
Első számú oka lehet, hogy a közelben élő másik (ellenkező nemű) kutyákkal akar kapcsolatba kerülni, és a sikertelenség csalódottságát ilyen módon vezeti le. További okok lehetnek: - napközben valószínűleg nem mozog és nem foglalkoznak vele eleget, ezért az éjszakai - ingerszegény - időszakban ezzel a pótcselekvéssel köti le magát - nem tartja megfelelőnek az éjszakai pihenőhelyét - az esti etetést követően még játszani, rágni akar és nincs mivel/mit - esti órákban vagy az esti etetést követően nem viszik el sétálni, játszani. Olvass tovább! Hogyan neveljük a kölyökkutyánkat? Így hat a gügyögés a felnőtt kutyákra