1046. A whippet vére
Whippet Lilit néhány napja baleset érte. Fennakadt a kerítésen és csúnyán felsértette az oldalát. Az állatorvos bestoppolta a sebet.
Whippet Lilit néhány napja baleset érte. Fennakadt a kerítésen és csúnyán felsértette az oldalát. Az állatorvos bestoppolta a sebet.
Akinek van macskája, annak biztosan van lekapart széktámlája és kanapéja is. De miért kapar a macska és hogyan lehet a cicust erről leszoktatni?
Nem félénk, inkább kíváncsi természetű papagáj, röpte gyors, kissé hullámzó jellegű, közben "kikikiki" hallható tőle, amit földet éréskor "tátátá" vált fel.
A bolha allergiát is okozhat a kutyáknál, ilyenkor kirágják magukat. Ezt injekciós kezeléssel meg lehet szüntetni.
Nénágy jótanács kezdő papagájosoknak: hogyan ismerheted fel, hogy fiú-e vagy lány a papagájod? Milyen egy ideális ketrec, ülőrúd, játék...
Szerintem a tél még odébb van, elvileg önmaguktól is fel kell erősödniük annyira, hogy átvészeljék a telet. Tulajdonképpen nem is kell őket ilyenkor befogadni főleg ha már önállóan esznek és önellátók. Ha van tapasztalata és biztosan jól át tudja őket teleltetni, akkor az is egy megoldás.
Az akváriumban mindenképpen teljes vízcserét kell végezni, és fertőtleníteni kell minden egyes dekorációs tárgyat. A bakteriális fertőzés nagyon valószínűnek tartható. 75 literes akváriumba nem érdemes túl sok aranyhalat venni, ugyanis a túlzsúfolt akvárium a halak stresszhalálát okozhatja! Aranyhal tartása, gondozása csak méretes akváriumban Az aranyhal három kívánsága
Mivel a békák kétéltűek, ezért egyáltalán nem szükséges levegőztető. A 30 literes akvárium nagyon kicsi 5 aranyhal számára (az aranyhalak kerti tóba valók)! Érdemes lenne az állomány ritkítása, ugyanis lehetetlen lesz fenntartani az akvárium tisztaságát!
Még kímélőbb tápról nem tudok, általában a light tápok a kérdésben részletezett célt szolgálják. Fontos a leírt adagolás betartása és a fokozott mozgatás, játék is sokat segítene. Meg lehet próbálni időnként "grétimix" tápba keverését, ami még tovább csökkenti annak kalóriaértékét. Egyébként fontos, hogy kutyáknál a fogyókúra mindig nagyon kíméletes legyen és sose eredményezzen hirtelen súlyvesztést.
Jó lenne tudni, hogy milyen váladék folyik az orrukból. Gennyes? Tejszerű? (Félrenyelésre utal.) Vízszerű? Ez alapján lehetne eldönteni, hogy mi bajuk lehet és hogyan lehetne segíteni rajtuk. Az anya féreghajtása mellett a kölyköket is mindenképpen kell féreghajtani, általában 2, 4, 6 és 8 hetes korukban, ezután negyedévente.