1046. A whippet vére
Whippet Lilit néhány napja baleset érte. Fennakadt a kerítésen és csúnyán felsértette az oldalát. Az állatorvos bestoppolta a sebet.
Whippet Lilit néhány napja baleset érte. Fennakadt a kerítésen és csúnyán felsértette az oldalát. Az állatorvos bestoppolta a sebet.
Akinek van macskája, annak biztosan van lekapart széktámlája és kanapéja is. De miért kapar a macska és hogyan lehet a cicust erről leszoktatni?
Nem félénk, inkább kíváncsi természetű papagáj, röpte gyors, kissé hullámzó jellegű, közben "kikikiki" hallható tőle, amit földet éréskor "tátátá" vált fel.
A bolha allergiát is okozhat a kutyáknál, ilyenkor kirágják magukat. Ezt injekciós kezeléssel meg lehet szüntetni.
Nénágy jótanács kezdő papagájosoknak: hogyan ismerheted fel, hogy fiú-e vagy lány a papagájod? Milyen egy ideális ketrec, ülőrúd, játék...
Ezt a ferde fejtartást sok minden okozhatja nyusziknál. Lehetséges, hogy bakteriális vagy egysejtűparazita-fertőződésről van szó. Ebben az esetben a betegség 50 százalékban gyógyítható. Sokszor viszont nem ismert a kórok, a ferde fejtartás felnőtt korra is megmarad, de az állat együtt tud vele élni.
Minden esetben érdemes az elváltozott területről bőrkaparék-mintát vetetni és elküldeni baktérium- gomba- és más egyéb parazitavizsgálatra. Ekkor ugyanis egyértelműen kiderül, mi a kórokozó, vagy éppen van-e egyáltalán kórokozó, és célirányosan lehet kezelni. Mycoplasmáról többet a SZIE-ÁOTK egzotikus osztályától vagy a parazitológiai tanszéktől lehet megtudni.
Sajnos még nem fedezték fel a rák ellenszerét, de vitaminokkal, immunerősítőkkel, antioxidánsokkal és bélflóra-regenerálókkal meg lehet erősíteni a kis állat szervezetét olyannyira, hogy idősebb korára ne alakuljon ki vagy később se legyen rosszindulatú elváltozás. A meglévő daganatok növekedését gátolja az ezüst-kolloid oldat, az immunerősitők és antioxidánsok.
A hörcsögnek 2-3 hetente egyszer érdemes lisztkukacot vagy más fehérjét adni. Ha azonban vemhes vagy szoptató hörcsögről van szó, neki heti kétszer kell fehérjét ennie, ezzel lehet ugyanis elkerülni azt, hogy az anyaállat felfalja a kicsinyeit.
Altatott állapotban meg lehet próbálni a csípőizületet visszahelyezni, és fixen lekötni, míg meg nem gyógyul. Ez az eljárás nem mindig sikeres, de érdemes megpróbálni. Ha nem jár sikerrel a beavatkozás, és fájdalmas a járás az állatnak, akkor a műtét is szóba jöhet. Abban az esetben, ha az állat mozgását nem zavarja, és nincsenek fájdalmai, akkor semmilyen beavatkozást nem igényel.