1046. A whippet vére
Whippet Lilit néhány napja baleset érte. Fennakadt a kerítésen és csúnyán felsértette az oldalát. Az állatorvos bestoppolta a sebet.
Whippet Lilit néhány napja baleset érte. Fennakadt a kerítésen és csúnyán felsértette az oldalát. Az állatorvos bestoppolta a sebet.
Akinek van macskája, annak biztosan van lekapart széktámlája és kanapéja is. De miért kapar a macska és hogyan lehet a cicust erről leszoktatni?
Nem félénk, inkább kíváncsi természetű papagáj, röpte gyors, kissé hullámzó jellegű, közben "kikikiki" hallható tőle, amit földet éréskor "tátátá" vált fel.
A bolha allergiát is okozhat a kutyáknál, ilyenkor kirágják magukat. Ezt injekciós kezeléssel meg lehet szüntetni.
Nénágy jótanács kezdő papagájosoknak: hogyan ismerheted fel, hogy fiú-e vagy lány a papagájod? Milyen egy ideális ketrec, ülőrúd, játék...
Sajnos idős macskáknál nagyon gyakori a veseprobléma (vesebetegség), ami az Ön cicájának is volt. Sokszor hirtelen lépnek fel a súlyos tünetek, de maga a betegség már valószínűleg korábban kezdett kialakulni. Sajnos a kezelés súlyos vesebetegségnél sokszor sikertelen, néha időszakos javulás érhető el. Mindig az állat állapotától, a betegség súlyosságától függ, hogy érdemes-e elkezdeni a kezelést. A macskák átlagos életkora nagyon változó, előfordult már 20-22 éves cica is rendelőnkben, de ez ritka. Egy 12 éves macska már bizony idősnek számít. Sokszor attól is függ, hány évig él egy macska, hogy összeszedett-e valamilyen vírusos fertőzést fiatal korában. Ez bizony jelentősen lerövidítheti az életkort!
A farkastorok vagy éppen nyitott szájpadlás műtéti gyógykezelése és az állat gyógyulási esélye sokszor attól függ, hogy milyen fokú az "anyaghiány". Van eset, amikor fizikailag nem lehet műtéttel gyógykezelni. Kisebb, lágyszájpadlásra korlátozódó esetben a műtét és a gyógyulás egyszerűbb. Azt is figyelembe kell venni viszont, hogy öröklődik ez a probléma, így tenyésztésben nem maradhat. A műtétet 6-8 hetes korban szokás végezni, ha egyáltalán szóba jöhet a műtét, de sok esetben nem éli meg ezt a kort, ugyanis ezek a kisállatok nem tudnak szopni, nem tudnak enni, folyamatosan félrenyelnek (tüdőgyulladás), állandó sírással alomtestvéreiket és az anyaállatot nyugtalanítják. Nem utolsósorban az is szem előtt kell, hogy legyen a döntéshozatalkor, hogy ezek a kisállatok folyamatosan éheznek, teljes ép tudatuk mellett. Ha második ilyen kiscica született önöknél, a szülőpár és/vagy az egyik szülő hordozhatja a hibás genetikai "hátteret".
A leírt tünetek alapján elképzelhető, hogy cicájának régebb óta fennálló légúti fertőzése van. Előfordulhat az is, hogy kölyökkorban átvészelt vírusos macskanátha után maradnak vissza légúti tünetek. Ezért mindenképpen érdemes állatorvossal kivizsgáltatni, hogy megállapítsa, kell-e kezelni az állatot.
Kullancskiszedő kanalat, illetve csipeszt patikában, illetve állatpatikában kaphat. Szabad kézzel semmiképpen ne nyúljon a kullancshoz!
A macskák "korpásodásának" több oka lehet, pl. a Cheyletiella blakei nevű külső élősködő is okozhatja. Javaslatom, hogy keressen fel sürgősen vele egy állatorvost. Amennyiben valóban Cheyletiella fertőzöttségről lenne szó, a környezet mentesítésére is szükség lesz.