1051. Négylábú kismamák ultrahangon
A zömök kis angol bulldogok jól ismerik a rendelőt, hívásra engedelmesen besétálnak az ajtón, hogy átessenek a rájuk váró megpróbáltatáson, ami nem más, mint félidős hasi ultrahang.
A zömök kis angol bulldogok jól ismerik a rendelőt, hívásra engedelmesen besétálnak az ajtón, hogy átessenek a rájuk váró megpróbáltatáson, ami nem más, mint félidős hasi ultrahang.
Sokan aggódnak azon, hogy az ultrahangos vizsgálat károsítja-e a kiskutyát. A szakirodalmak alapján azonban elmondható, hogy az ultrahang vizsgálat nem károsítja sem a kutya, sem a magzat szöveteit.
Az illatos úti telep (a közhiedelemmel ellentétben) nem menhely. A befogott állatokat - remélve, hogy eredeti gazdája rátalál - a befogástól számított 14 napon át a Telep csak az állat eredeti gazdájának adhatja ki.
A dog dancing tanításának alapja a pozitív megerősítés, tehát a jól végrehajtott gyakorlatot jutalmazzuk - ellenkező esetben sincs büntetés, egyszerűen csak a kutya nem kap semmit.
Az agility sport a kutyának és sport a gazdinak, melyben nem elég, ha a kutyus jól teljesít, a gazdinak is bírnia kell szusszal a futamot. Nincs fajtához és korhoz kötve, bárki elkezdheti.
Kedves M.! Javasolom, hogy mihamarabb keressen fel egy állatorvost kedvencével. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Kedves Attila! Az Ön által leírt tünetek alapján nem lehet pontosan megmondani, hogy a cicánál mi a probléma. Ennyi idős korban egy macskánál már sokféle betegség előfordulhat. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a cicát, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Ha megvan a diagnózis, akkor Önnek kell majd eldöntenie, hogy a hagyományos, ún. akadémikus orvoslás módszerét választja kedvence gyógykezeléséhez, vagy valamely szelíd, alternatív terápiát is igénybe kíván venni. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Valószínűleg bélsárrekedése van. Sürgősen vigye állatorvoshoz.!
A hirtelen agresszívvá vált macskánál valóban gondolni kell a veszettségre. A két hetes megfigyelés emiatt nagyon fontos az ember érdekében! Keressenek számára egy jól zárható helyiséget, nem kell feltétlen ketrec. Nem tudom a baleset mikori, mekkora fájdalmai lehetnek a macskának, ami szintén okozhat agresszív viselkedést.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, mert a leszakadt, de még ott lógó részt le kell onnan vágni, mert amíg ott van, állandóan irritálja a körömágyat, és addig nem is fog gyógyulni.