1061. Túlsúlyos a cicád? Tippek macska diétához
Mit lehet tenni, ha a cicád elhízott? Hogyan etesd, és mi az, amit még véletlen se adj neki enni?
Mit lehet tenni, ha a cicád elhízott? Hogyan etesd, és mi az, amit még véletlen se adj neki enni?
Hogyan tartsunk egészségesen cukormókust? Mit adjunk neki enni és hova vigyük, ha beteg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
12 hazai híresség adta arcát a Német Juhászkutya Fajtamentés Alapítvány jótékony célú naptárához. Az így befolyt összegből az alapítvány egy állatotthont szeretne felépíteni a bajba jutott, kidobott, árva német juhász kutyák elhelyezéséhez és gondozásához.
A csincsilla (Chinchilla lanigera) vastag, fénylő kabátkája és pinduri teste szinte mindenkit ölelgetésre csábít, mégsem az ölben ücsörgés az állatka kedvenc foglalatossága.
A nagy sándorpapagáj fűzöld színével és éles, rikoltozó hangjával feltűnő jelenség. A lehető legnagyobb volierben, és lehetőleg párban tartsuk, szűk helyen és magányosan hamar búskomorrá válik. Fogságban is viszonylag könnyen szaporítható.
A lanolin a birkák faggyúmirigyeinek váladéka, a gyapjúzsír. Általában külsőleg, bőrvédő hatású krémekben használják. Szirup formájában, belsőleg nem használatos. A bőr szárazsága miatti szőrhullás esetén hasznos lehet, de csak külsőleg alkalmazva.
Kutyának valót adjon neki, mert annak az összetétele felel meg a kutyák igényeinek. 1-2 hónapos kúrát érdemes tartani, majd pár hónap szünetet hagyni.
A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak.A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
A feltett kérdésre csak a cica és a lába alapos vizsgálata után lehet válaszolni. Javaslom, keressenek fel vele ortopédiában járatos állatorvost, ill. rendelőt!
Úgy tűnik, nem egyszerű a probléma. Sajnos ennyi információ birtokában én sem fogom tudni megoldani a talányt. Mindenesetre annyit javasolnék, hogy végeztessenek egy kontraszt anyagos röntgen vizsgálatot az emésztőrendszerről. Gyakorlati tapasztalat, hogy a kontrasztanyag az emésztőrendszeren áthaladva jótékony hatású. Másrészt kiderülhet, ha esetleg részleges gyomor- vagy bélcsavarodás okozza a tüneteket.