1061. Túlsúlyos a cicád? Tippek macska diétához
Mit lehet tenni, ha a cicád elhízott? Hogyan etesd, és mi az, amit még véletlen se adj neki enni?
Mit lehet tenni, ha a cicád elhízott? Hogyan etesd, és mi az, amit még véletlen se adj neki enni?
Hogyan tartsunk egészségesen cukormókust? Mit adjunk neki enni és hova vigyük, ha beteg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
12 hazai híresség adta arcát a Német Juhászkutya Fajtamentés Alapítvány jótékony célú naptárához. Az így befolyt összegből az alapítvány egy állatotthont szeretne felépíteni a bajba jutott, kidobott, árva német juhász kutyák elhelyezéséhez és gondozásához.
A csincsilla (Chinchilla lanigera) vastag, fénylő kabátkája és pinduri teste szinte mindenkit ölelgetésre csábít, mégsem az ölben ücsörgés az állatka kedvenc foglalatossága.
A nagy sándorpapagáj fűzöld színével és éles, rikoltozó hangjával feltűnő jelenség. A lehető legnagyobb volierben, és lehetőleg párban tartsuk, szűk helyen és magányosan hamar búskomorrá válik. Fogságban is viszonylag könnyen szaporítható.
Kedves Györgyi, látatlanban így nehéz erre bármit is mondeni, javaslom mielőtt ilyen döntést hoznak, nézessék meg a csincsillát egy kisállatorvosi rendelőben. http://grafdoktor.hu/Dr. Géczy Csabát ajánljuk
Kedves Kocsó Judit! A fekete részek sajnos fogszuvasodás jelei, ezért elengedhetetlen lesz az orvosi vizsgálat. Túlnőtt fogak akkor vannak, ha nyitott szájjal is fedik egymást a fogak (pl. ásítás), a jó fogak csukott szájjal csak kis mértékben fedhetik. Nem tudom érdemes lenne-e azonnal vágni, mert lehet, hogy az nagyobb fájdalommal járna - a szuvasodás miatt - mintha kivárja az állatorvosi segítséget. Ebben a néhány napban még nem nő akkorát, hogy az életét veszélyeztesse, ezért a kis kivárást, majd a mielőbbi orvoshoz vitelt javasolnám. Ha nem lennének a fekete foltok, azt mondanám vágja, de így, mivel nem láttam a foltok helyzetét, hogy hol is indult romlásnak a fog, inkább a csütörtök kivárását javasolnám. Esetleg a fog legvégéből lehet vágni egy keveset, ha a fog érintése nem jár fájdalommal. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Gyakran előforduló probléma különféle gyíkok és leopárd gekkók esetében is, hogy a vedlés nem tökéletes és egyes testrészekről nem válik le a régi bőr. Ezek leggyakoribb helye a lábvégek / lábujjak illetve a farok vége (és nem a szem). Ilyen esetben minél hamarabb érdemes a régi bőrt, megfelelő puhítás után, eltávolítani. Ennek hiányában a több rétegben visszamaradó bőr rászárad az alatta lévő területre és annak az elhalását is okozhatja. A rászáradt bőr felpuhítására gyakori permetezés, vízben áztatás megfelelő, majd ezt követően finom csipesszel kell eltávolítani a régi bőrdarabot. Figyelemmel kell lenni azonban arra, hogy az erősen rászáradt bőr nehezen jön le és erőszakos próbálgatással könnyen megsérülhetnek az alatta lévő szövetek. A legjobb lenne megmutatni egy hüllőspecialista állatorvosnak: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/
KEdves Érdeklődő! Tartás: egyedül is lehet, de célszerű egy hím és két-három nőstény állatot egy helyre rakni. Több hímet ne tartsunk egy helyen, mert rövid időn belül végeznek egymással. A túl szűk hely stresszeli az összezsúfolt állatokat és nem is szép látvány, ha egymás hegyén-hátán tülekednek. Három-négy gekkó részére egy 100x50x60 cm-es terrárium már jól berendezhető. Mindenképpen alakítsunk ki legalább annyi búvóhelyet a számukra, ahány gekkót együtt tartunk. további infó: http://www.haziallat.hu/terrarium/hullo-fajok/leopardgekko-az-idealis-terrariumi-allat/227/
Tessék???? Azonnal vigyék állatorvoshoz!!!