1066. Az önműködő akvárium
Működhet akvárium szűrő és levegőztető nélkül? Bármily meglepő, de igen. A háziállat.hu megnézte és felvette videóra, ha kíváncsi vagy, olvass tovább!
Működhet akvárium szűrő és levegőztető nélkül? Bármily meglepő, de igen. A háziállat.hu megnézte és felvette videóra, ha kíváncsi vagy, olvass tovább!
Himalája Klárinak abban a kiváltságban van része, hogy gazdija egy állatorvos. Himalája, mert ilyen fajta és Klári, mert miközben a gazdája a cica életét próbálta menteni a rendelőben, Katona Klári szólt a rádióban.
Ha fitt és egészséges hörcsög gazdája szeretnénk lenni, akkor feltétlenül adjunk neki fogkoptatót! A hörcsög metszőfogának gyökere ugyanis nyitott, magyarul első fogai folyamatosan növekszenek.
Az ember lisztérzékeny. A tengerimalacok egy része is lisztérzékeny, hiszen egyáltalán nem normális az, hogy mondjuk kenyeret, vagy kalácsor egyen a tengerimalac Peruban, a Pampákon.
Ideje leszámolni a gyerekkori sztereotípiákkal, miszerint a kutyáknak csontot, a macskáknak pedig tejet kell adni. Ez a nézet ugyanis egyáltalán nem helyes, de legfőképpen nem egészséges...
Sajnos a kiskutyák egyszer felnőnek, és ha nincs a közelben egy idősebb, aki megnevelje őket, akkor nagyon el tudnak szemtelenedni. Rákiabálni nem érdemes, mivel ebben a helyzetben, az anya magára veszi a szidalmat, amire visszahúzódik. A kölyök önbizalma ezután, csak még erősebb lesz. Ha esetleg, ráhagyja az idősebbre, hogy türelme fogytán megnevelje, valószínű, hogy a durva játékot abba fogja hagyni.
Nehéz megválaszolni a beteg vizsgálata nélkül a kérdést. Tény, hogy gyakori az angol bulldog tenyészetekben az un. fókaláb, amely mindkét hátsó láb deffektusát jelenti, teljesen nyújtva hátul vannak a lábak és nem tud járni az állat. Egyoldali elváltozással még nem találkoztam! Véleményem szerint, ha ajándékba kapja, akkor fogadja el és meg kell vizsgáltatni egy szakemberrel.
Egy meleg terráriumban, nedves talajban gond nélkül kikelnek a kis teknősök!
Szerintem mindössze egy szokásról van szó. A cicája szereti, ha van a feje alatt valami alvás közben. Viszont ha a "fuldoklásos" tünetek tényleg súlyosak, akkor érdemes lenne elvinni állatorvoshoz egy kivizsgálásra.
A mostani viselkedése teljesen normálisnak tűnik! Valószínűleg az ellés közeledtével majd megnyugszik, feltéve ha biztonságos és minden tekintetben megfelelő helye van. Az ellés előtt fészket fog készíteni, amiben megbújhat és itt lezajlik az ellés. Különösebb konkrét ellés előtti tünetek nemigen vannak.