1076. Betyárt, a kan kutyát ivartalanítják - videó
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
Tavasszal "tombolnak" a nemi hormonok! Macska a macskán, kutya a kutyán, méh a bibén, egymás hegyén, hátán az egész élővilág. De mi történik a görényekkel? Valami hasonló, de mégis más, mint a többi élőlénnyel.
A nőstény macska ivartalanítása rutineljárás. A gyors műtétet pár nap lábadozás követi. Tíz nap után varratszedés, és a cica újra a "régi".
Ennek az angol bulldognak a szemhéja befelé nőtt. Ez a probléma egy egyszerű plasztikai műtéttel orvosolható. Nézd, hogyan műtenek az állatorvosok!
Az angol bulldog morcos arca ellenére igencsak nyugodt, barátságos és gyerekszerető kutya. Ha angol bulldog kerül a családba, az eb hamarosan a család központjává válik és még a horkolást is megbocsátjuk neki.
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos