1076. Betyárt, a kan kutyát ivartalanítják - videó
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
Tavasszal "tombolnak" a nemi hormonok! Macska a macskán, kutya a kutyán, méh a bibén, egymás hegyén, hátán az egész élővilág. De mi történik a görényekkel? Valami hasonló, de mégis más, mint a többi élőlénnyel.
A nőstény macska ivartalanítása rutineljárás. A gyors műtétet pár nap lábadozás követi. Tíz nap után varratszedés, és a cica újra a "régi".
Ennek az angol bulldognak a szemhéja befelé nőtt. Ez a probléma egy egyszerű plasztikai műtéttel orvosolható. Nézd, hogyan műtenek az állatorvosok!
Az angol bulldog morcos arca ellenére igencsak nyugodt, barátságos és gyerekszerető kutya. Ha angol bulldog kerül a családba, az eb hamarosan a család központjává válik és még a horkolást is megbocsátjuk neki.
Sajnos konkrét választ nem tudok adni erre a kérdésre. Mivel lehet, hogy valami betegség okozza ezt az aluszékonyságot, mindenképpen meg kellene őt mutatni egy állatorvosnak!
A második kolléga cselekedett helyesen! Nem szerencsés egyszerre sok antigénnel terhelni az immunrendszert, mert akkor a kiváltott immunválasz gyengébb lehet, ami azt jelenti, hogy nem lesz olyan erős a betegséggel szembeni védettség. Egyéb káros hatása nincs.
A táp, amivel etet, nagyon jó minőségű, teljes értékű, így mindent tartalmaz amire a kutyusnak szüksége van. Éppen ezért nem szükséges kiegészíteni mással, de ettől még nyugodtan meg lehet "színesíteni" néha az étrendet, biztos örülni fog neki a kutya. Inkább főtt rizst, főtt tésztát javasolnék és csak néha egy-egy finom húsfalatot.
Az ellés elhúzódásának számos oka lehet, nagyobb mazat, rossz fekvése a magzatnak, vagy a méh izomzatának gyengesége, kimerülése. Ha már egyszer előfordult a fájágyengeség, akkor ismétlődhet a következő ellések során is. Ajánlatos az állatorvost készenlétben tartani!
Ebben a korban már nem javasolnám a kutya vemhesítését! Ez több kellemetlenséggel, mint előnnyel járna. A daganatok az emlőtelepben alakulhatnak ki, de gyakorlatilag ezt nem befolyásolja az hogy ellett-e valaha, vagy sem, hiszen a kutyában hormonálisan ugyanazok a folyamatok játszódnak le vemhességneél és akkor is, ha nem vemhesül. Ettől némi eltérés mutatkozhat, ha az állat nem lesz álvemhes a tüzelést követő 7-8 hónap után. Igazán az emlődaganatok kialakulásának ezek az álvemhességek (főleg ha elhanyagoltak) segítenek. Az, hogy nem volt soha kiskutyája, legfeljebb a gennyes méhgyulladásra való hajlamot fokozza. Javaslatom, nem kell már befedeztetni, de minden tüzeléskor és az azt követő 2-3 hónapban nagyon figyelni a kutyát: Intő jelek: bágyadt, sokat iszik sokat vizel, gennyes, véres váladék folyik a hüvelyből. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni!