1076. Betyárt, a kan kutyát ivartalanítják - videó
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
Tavasszal "tombolnak" a nemi hormonok! Macska a macskán, kutya a kutyán, méh a bibén, egymás hegyén, hátán az egész élővilág. De mi történik a görényekkel? Valami hasonló, de mégis más, mint a többi élőlénnyel.
A nőstény macska ivartalanítása rutineljárás. A gyors műtétet pár nap lábadozás követi. Tíz nap után varratszedés, és a cica újra a "régi".
Ennek az angol bulldognak a szemhéja befelé nőtt. Ez a probléma egy egyszerű plasztikai műtéttel orvosolható. Nézd, hogyan műtenek az állatorvosok!
Az angol bulldog morcos arca ellenére igencsak nyugodt, barátságos és gyerekszerető kutya. Ha angol bulldog kerül a családba, az eb hamarosan a család központjává válik és még a horkolást is megbocsátjuk neki.
A 37,2C fok, még a tyúkféléknél is csak bújtatási hőmérséklet. Ezen keltetni elhúzódó kelést, kelésgyenge fiókát jelent. Ajánlom figyelmébe Dr. Bogensfürt Ferenc : A keltetés kézikönyve című művét, amely nagy segítség még a tapasztalt tenyésztőknek is. A papagáj tojások középhőmérséklete a keltetés első felében 37, 8, a második felében 37,5, a bújtatáskor (utolsó 2 nap, vagyis 1 nappal kevesebb, mint a tyúkalakúaknál)37,2C fok. Ezeket betartva 18-19 napra kelnek a fiókák. A rozella keltetéskori páratartalom igénye megegyezik a baromfikéval(afrikai,dél-amerikai papagájok nagyobb páratartalmon kelnek). A neveléshez használjon kézzelnevelő tápot, amit az első napokban egészen vízszerű állapotban kell a fiókáknak adni, különben nem tudják megemészteni.
Ilyen esetben ne várjon, sürgősen keressen fel egy állatorvost! Ha az az állatorvos, akihez járni szokott a görénnyel, nem tud mit mondani, vigye el máshova is minél előbb!
A kutyák húgyúti fertőzéseit (hasonlóan az emberekéhez) többféle kórokozó előidézheti, amelyek antibiotikum érzékenysége nem határozható meg találgatás alapján. Célszerű a célirányos kezelést igénybe venni, vizelet bakteriológiai vizsgálata (+rezisztencia) alapján, és ennek eredménye szerint megválasztani a használandó antibiotikumot. A lelet elkészültéig pedig széles hatásspektrumú készítményt szokásos adni, ezekből is többféle AUV készítmény elérhető. Viszont az a véleményem, hogy véres vizeletet több más ok is előidézhet, így talán jobb lenne mégis inkább már most állatorvoshoz fordulni, és nem vaktában kezelni antibiotikummal.
T. Bíborka! Gondot biztosan nem okoz a dolog, bár felnőtt szukának talán nincs ekkora vitamin igénye, a felesleget kipisili... kérdés milyen koszton él , ahhoz kell igazítani avitamin bevitelt. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Balázs, ha biztosak abban, hogy "nem történt semmi", akkor a kutya valószínűleg álvemhes. Ez egy idő után magától is megoldódik, súlyosabb esetben állatorvos tud segíteni a problémán. Ha nem biztosak benne, hogy nem lehet vemhes a szuka, akkor ajánlott egy ultrahang-vizsgálatot végeztetni. Üdvözlettel Dr Fekete Balázs