1081. Az angol bulldog testfelépítése
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
Az angol bulldog testfelépítését a To Love Till Craziness Kennel gazdája mutatja be az alábbi szemléletes videófelvételen.
A tudósok már felismerték, hogy sok állatfaj képes szerelembe esni. Számos faj feltűnő jelekkel, hangokkal, szagokkal hívja fel magára a lehetséges nemi partner figyelmét. A szerelmi hirdetések között találhatók fényreklámok (szentjánosbogár), zeneszámok (tücskök, békák), de akadnak szagos hirdetések is (bakkecske), vagy a misztikus feromonokkal csábító lepkék. Lássuk, hogy is van a szerelem az állatvilágban!
A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket.
A 2008. évi Európa Kutyakiállítást a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete szervezésében Magyarország rendezte. Időpontja: 2008. október 3-5. A helyszín: Budapest HUNGEXPO- Kincsem Park. Nézd meg videón a beszámolót!
A japán erdei sikló (Elaphe climacophora Boie) Japán összes szigetén és a Kunasir nevű orosz szigeten honos. A legismertebb japán kígyók egyike, ennek ellenére még a külföldi börzéken is eléggé ritka. Magyarországon Dr. Vincze Zoltán tartotta először a fajt, 1998-ban, az első hazai szaporítási eredmények is az ő nevéhez fűződnek.
Kedves Jeszenszki Gabriella ! A kórtörténet alapján, sajnos azt kell mondanom, hogy nem lett volna szabad fedeztetni a papával. Sajnos az epilepszia öröklődő betegség , pontosabban az agyi betegség , öröklődik, amely a rohamokat generálja különböző rohamfrekvenciával és rohamtünetekkel.. Az öröklött epilepsziák esetén a az első rohamok általában 1-5 éves kor között jelentkeznek kutyán. Prognosztikai szempontól nagyon kedvezőtlen, hogy a kis kutya már 6 hónaposan túl volt az első rohamon. Az epilepszia betegség prognózisát, nemcsak az életkori kezdet, hanem elsősorban a rohamtünetek határozzák meg.. Ezzel kapcsolatban nem kaptam információt, tehát ezt jelenleg nem tudom véleményezni. Az biztos , hogy azonnal be kell állítani a kis kutyát a rohamtípusának megfelelő antiepileptikus terápiára. Nem szabad a következő rohamot megvárni, mert biztosan fog jönni, csak egyenlőre nem tudni, hogy mikor. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella kissgabriella@vipmail.hu
Nem minden vemhesség egyforma. Előfordulhat- főleg, ha más bakkal lett pároztatva, mint eddig- hogy az utódok életképtelenek. Ilyenkor az anya nem fogja őket nevelni. Az anya kora is befolyásolhatja a nevelést és az, hogy milyen gyakran vemhesül. A másik ok , hogy lehet nincs az anyának teje. Ha a Picik sírnak, ráncosak, akkor az állatorvos egy oxitocin injekcióval el tudja indítani a tejtermelést, ha az anyának csak a kellő "inger" kell a termeléshez. A környezet változás és néhány fertőzés is okozhatja azt, hogy a piciket nem neveli. Sajnos ezek olyan dolgok, amit nem tudsz kiküszöbölni, mert lehet te nem is tudsz róla, hogy mit viszel haza és honnan nekik.:( Legközelebb, próbálkozz más bakkal, ha pedig nem lesz teje az anyának és így sem neveli a Piciket akkor próbálkozz a mesterséges táplálással. És pihentessed egy kicsit az anyát. Remélem minden rendben lesz...
Vizsgáltassa meg a kutyát állatorvosával! Amennyiben semmi szervi problémára nem derül fény, kérje kutyakiképzéssel foglalkozó szakember , vagy viselkedészavarokkal foglalkozó állatorvos segítségét, mert valamilyen viselkedési problémáról lehet szó.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, hogy amennyiben nem bízik meg jelenlegi állatorvosa tanácsaiban, keressen fel egy másik kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Részletes kivizsgálás szükséges a bonyolultabb esetek megoldására, hogy később ne forduljanak elő szövődmények. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Azt javaslom, hogy a legközelebbi sétát az állatorvosi rendelő irányába tegyék, és a tüneteket mutassák meg az állatorvosuknak. A rejtélyes "vérzés" okának kiderítésére ez a legjobb és leggyorsabb módszer.