1086. Bemehetsz a farkasok közé és medvéket etethetsz
Már évek óta rendkívül népszerű, sikeres Állatok Világnapi rendezvényre várja a gyerekeket és felnőtteket a Veresegyházi Medveotthonba a Fehérkereszt Állatvédő Liga.
Már évek óta rendkívül népszerű, sikeres Állatok Világnapi rendezvényre várja a gyerekeket és felnőtteket a Veresegyházi Medveotthonba a Fehérkereszt Állatvédő Liga.
Mi kell a jó sajthoz? Elsősorban tehén és tej, no és persze sok minden más. De erről meséljen Reisinger Attila, a lajoskomáromi aranyérmes trappista készítője.
Az Európai Unión belül az állatútlevelet bármely olyan állatorvosnál lehet igényelni, aki jogosult a veszettség elleni védőoltás beadására. Az útlevél formája, kinézete és szövegezése az egész Unión belül egységes.
Az állattartók, főleg ha férfiak, már az ivartalanítás szó hallatán magukhoz kapnak, és közlik, hogy szó sem lehet róla... Ismételten az okozza a legnagyobb problémát, hogy az állatokat sokan emberi képességekkel, tulajdonságokkal ruházzák fel.
A Pedigree Denta Stix a legjobb választás kutyája számára, hogy megelőzze a fogkövesedést.
Kedves Gazdi! Nem tudom, hogy mennyi idős a cica, és hogy a megtalálás után mennyi idővel jelentkeztek az idegrendszeri tüntetek. A szédüléses panaszok és a fejrángások agyi érintettségre utalnak, de mivel a fejrángások fel-le vagy oldalirányúak (egy- vagy kétoldali) is lehetnek, ennek hiányában nem tudom meghatározni, hogy melyik agyterület érintett. A helyzetérzés zavara és a szédülés érzete miatt csak úgy érzi magát biztonságban, ha a 2 hátsóval a talajon, tágan áll. A tünetek alapján nem kizárható a koponyát ért taruma, illetve a lezajlott agyvérzés lehetősége sem. Természetesen egyéb tünetek és kórelőzményi adatok hiányában, a műszeres vizsgálatok elvégzéséig csak feltételezett a diagnózis. Dr Kiss Gabriella
Kedve Állatbarát! A tengerimalac és degu jól meg tud lenni együtt, ha elfogadják egymást. Amennyiben nem, akkor komoly sérüléseket okozhatnak egymásnak, ezért az összeszoktatás nagyon óvatosan történjen. Minden esetre a legfontosabb, hogy mindkét állat egészséges legyen, mert elkaphatják egymás betegségeit. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Egyáltalán nem ajánlatos , hogy ágya mellett állatokat tartson, mert ők éjszaka aktívak, zajt csapnak, és emellett a mozgásukkal felvert por, vizelet és bélsár belélegzése betegséget okozhat. Üdvözlettel: dr. Varga József
Nem írta, hogy milyen tartási körülmények között, milyen szinten volt a kutya szobatiszta az előző helyen, - ez egy fontos tényező. Nem írta, hogy milyen módon próbálta Ön szobatisztaságra nevelni - ennél a fajtánál az utóbbi 2-3 évben elterjedt szokás, hogy un. ´kutyapelenkára´ szoktatják. Amennyiben a szervi okok (húgyvezeték-, veseproblémák, cukorbetegség, stb.) kizártak, és a fajnak megfelelő tartási körülmények (ürítés lehetősége!!!) biztositva vannak, akkor az alábbi okok lehetségesek: • falkán belüli helytelen rangsor • jelölő ürítés • üdvözlési izgalom • stressz • szeparációs félelem • helytelen szoktatás A feni kiváltó okok megszüntetése mellett homeopatiás kezeléssel vagy (főként szervi okok esetén) fitoterápiai kezeléssel lehet a tünetet enyhíteni.
Tipikus allergiás reakció. Az okot kell megkeresni, ami lehet: bűzmirigy, bolhanyál de a takarmány is kiválthatja. A lábujjak közti szőrelszineződés is tipikus jele. Ez a fajta hajlamos ilyen problémákra.