1091. Ajakos gurámi - Colisa labiosa
Az ajakos gurámi testalkata teljesen megegyezik a törpe gurámiéval. A nemek közti különbségek megállapítása egyszerű, mert a hímek sokkal kihívóbb színezetűek.
Az ajakos gurámi testalkata teljesen megegyezik a törpe gurámiéval. A nemek közti különbségek megállapítása egyszerű, mert a hímek sokkal kihívóbb színezetűek.
A kutyák fogszabályozása kapcsán számos előítélet él még. Ha elfogadjuk azt a tényt, hogy gyakran élnek kutyáink velünk a lakásban, emberhez hasonló, gyakran irigylésre méltó jó létben, miért ne fogadhatnánk el egy olyan orvosi beavatkozást, ami számos esetben nem csak esztétikai előnnyel jár.
Aki kibírja a hangját, annak hű barátja lesz a zöldszárnyú ara. Párzás közben azt kiabálja, hogy aaara-ra...
Ha a guppinevelés már rutinból megy, akkor itt az ideje egy kis nehezítésnek: a családalapítás sok új kihívás elé állíthat minket.
A hörcsögök könnyen szelídíthető és barátságos állatok. De - mint minden állat a természetben - ha védekezik, akkor könnyen előfordulhat, hogy megmutatja éles metszőfogát.
A deguk télen is igénylik a szobahőmérsékletet, ezért nem tanácsos olyan helyen tartani, ahol nem lehet biztosítani az egyenletes, meleg hőmérsékletet. Más állattal összerakni sem ajánlatos, hiszen előre nem tudható, hogyan reagálnak egymásra. A legjobb megoldásnak mégiscsak a szoba tűnik vagy egy befűtött kisház.
Mivel a házinyulak, köztük a törpenyulak gyakran ásnak, ha lehetőségük nyílik rá, koptatják a karmaikat. A szobában, kedvencként tartott nyuszik erre nem képesek, rövidebb-hosszabb idő után túlnő a karmuk. Ilyenkor a hosszú karmok sok esetben letörhetnek, vagy beakadhatnak pl. szőnyegbe, aminek sérülés lehet a következménye. Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy állatorvost, aki szakszerűen elvégzi a karomlevágást.
Nem biztos, hogy nyuszijának bőrgombája van, sok más probléma okozhat bőrtüneteket, köztük lehetnek kórokozók, anyagforgalmi betegségek, stb. Ajánlatos lenne kedvencét állatorvoshoz vinni, mert ha az ecsetelés hatására nem múlnak el a tünetek, abból akár komolyabb szövődmények is adódhatnak!
Első hallásra nagynak tűnik a baj. Érdemes megnézni a fenekét, nem ragadt-e oda valami, amitől nem tud pisilni, kakilni. Ha nem talál semmit, akkor sürgősen el kell vinni a nyuszit állatorvoshoz, mert vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy kiderítsék a baj okát.
A karmok túlnövését könnyen észre lehet venni. Ha kövön jártatja az állatot, akkor a nagyon megnőtt karmok nagyon erős kopácsoló hangot adnak. A túl hosszú karom zavarja az állatot járásában, sőt fel is sértheti a lábát.