1091. Ajakos gurámi - Colisa labiosa
Az ajakos gurámi testalkata teljesen megegyezik a törpe gurámiéval. A nemek közti különbségek megállapítása egyszerű, mert a hímek sokkal kihívóbb színezetűek.
Az ajakos gurámi testalkata teljesen megegyezik a törpe gurámiéval. A nemek közti különbségek megállapítása egyszerű, mert a hímek sokkal kihívóbb színezetűek.
A kutyák fogszabályozása kapcsán számos előítélet él még. Ha elfogadjuk azt a tényt, hogy gyakran élnek kutyáink velünk a lakásban, emberhez hasonló, gyakran irigylésre méltó jó létben, miért ne fogadhatnánk el egy olyan orvosi beavatkozást, ami számos esetben nem csak esztétikai előnnyel jár.
Aki kibírja a hangját, annak hű barátja lesz a zöldszárnyú ara. Párzás közben azt kiabálja, hogy aaara-ra...
Ha a guppinevelés már rutinból megy, akkor itt az ideje egy kis nehezítésnek: a családalapítás sok új kihívás elé állíthat minket.
A hörcsögök könnyen szelídíthető és barátságos állatok. De - mint minden állat a természetben - ha védekezik, akkor könnyen előfordulhat, hogy megmutatja éles metszőfogát.
Sajnos ez tipikusan olyan helyzet, amit így elmondás, leírás alapján nem lehet véleményezni jól, mert sokféle olyan apróságtól függ a válasz, amit csak a cica nagyon alapos vizsgálatával lehet eldönteni. Lehet akár komoly baja is, de lehet, hogy csak egyszerűen kötőhártya hurutja van. A váladék lemosása nem árt, sőt, ez kifejezetten hasznos. Igyekezzen mielőbb megmutatni orvosnak!
A rendszersebón etetett magkeverék mellett, ebben a korban már elég kétnaponta a tojásos-sárgarépás lágyeleség. A leválasztás optimális ideje a kirepülést követő 2. hét, mikor már a fiókák önállóan törik a magokat.
Amennyiben japán, vagy kínai fürjről van szó, úgy érdemes fagymentes helyen teleltetni őket. Más fajták, például a copfos fürj, jól viseli a zord időjárást, amennyiben fedett helyre tudnak elhúzódni a téli csapadék elől.
Sajnos amit leírt, annak alapján annál többet nem lehet megállapítani, mint azt, hogy valami baja van. Mindenképpen és minél előbb állatorvosnak kellene megmutatni! Akár komoly baja is lehet, kijáró kandúrként sokféle betegség jöhet szóba.
Amennyiben a daganat elhelyezkedése lehetővé teszi a teljes kiirtást, mindenképp javasolt a műtét. A kutyus kora miatt javasolt lenne alaposan kivizsgálni (labor, EKG), hogy az altatás minél kevesebb kockázatot jelentsen. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós