1091. Ajakos gurámi - Colisa labiosa
Az ajakos gurámi testalkata teljesen megegyezik a törpe gurámiéval. A nemek közti különbségek megállapítása egyszerű, mert a hímek sokkal kihívóbb színezetűek.
Az ajakos gurámi testalkata teljesen megegyezik a törpe gurámiéval. A nemek közti különbségek megállapítása egyszerű, mert a hímek sokkal kihívóbb színezetűek.
A kutyák fogszabályozása kapcsán számos előítélet él még. Ha elfogadjuk azt a tényt, hogy gyakran élnek kutyáink velünk a lakásban, emberhez hasonló, gyakran irigylésre méltó jó létben, miért ne fogadhatnánk el egy olyan orvosi beavatkozást, ami számos esetben nem csak esztétikai előnnyel jár.
Aki kibírja a hangját, annak hű barátja lesz a zöldszárnyú ara. Párzás közben azt kiabálja, hogy aaara-ra...
Ha a guppinevelés már rutinból megy, akkor itt az ideje egy kis nehezítésnek: a családalapítás sok új kihívás elé állíthat minket.
A hörcsögök könnyen szelídíthető és barátságos állatok. De - mint minden állat a természetben - ha védekezik, akkor könnyen előfordulhat, hogy megmutatja éles metszőfogát.
Van esély rá, hogy kikeljenek a tojások, de egy külön terráriumra lenne szükség, hogy tényleg kikelhessenek!
Ebben az esetben a könnyezés okát kell megszüntetni, ugyanis a szőr elszíneződésével önmagában nem lehet mit kezdeni. Az okok közt szerepelhet például, hogy a kutyusnak befelé nőtt a szempillája és ez irritálja a szemét. Ez esetben forduljon orvoshoz. Amennyiben az irritáció más eredetű, úgy próbálkozhat borvízzel - patikában kapható -, vagy kutya szemcseppel.
Sok betegségnek lehet ilyen (zihálásos) tünete. Leggyakrabban tüdőgyulladás okozhat ilyet, aminek súlyos következménye is lehet! Éppen ezért mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a malacot!
Nemigen lehett erre megtanítani, de normális esetben nincs is szükség rá! Hiszen utcán sétáltatni elég kockázatos és felesleges vállalkozás, a lakásban meg nyugodtan szaladgáljon! :)
Sajnos nem szolgálhatok jó hírrel ebben az ügyben. A két kutya között valószínűleg eddig is voltak ellentétek, de le tudták vezetni a "játék" folyamán. A játék alatt kiderül, ki az erősebb, a domináns, így utána, ha az ösztönök kifáradnak, pihenés közben, már nem rivalizálnak. A másik ok, hogy amíg külön laktak, addig egyik kutya sem érezte sajátjának a másik otthonát, de a közös lakásban már el akarják dönteni a rangsort. Megakadályozni a verekedést nem lesz könnyű. Amíg önök jelen vannak, és egyértelműen tudtukra adják, hogy verekedni nem lehet, addig talán működni fog. De sajnos mind a két fajta nagyon önfejű, nehezen kezelhető, és ahogy egyedül maradnak, megint összeugranak. Azt tudom javasolni, hogy otthon, a lakásban, tartják őket ketrecbe, egymástól elzárva, ha nincsenek felügyelet alatt. Ha így sem működik, akkor felváltva engedjék ki őket a lakásba, és a kertbe. Sétálni azért próbáljanak meg velük együtt menni, valószínű, hogy az utcán már nem fognak verekedni. A másik megoldás, hogy az erőszakosabb, a kezdeményezőt ivartalanítani kell (persze csak abban az esetben, ha nem tenyészkutyáról van szó), így a territórium megőrzése nem annyira jelentős a számára. Remélem sikerült kielégítő választ adnom, és megoldást a problémára. Ha további kérdés is felmerülne kérem telefonáljon, vagy írjon.